Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 23/06/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

Marcin Dorociński o rodzinie: „największa siła”

Marcin Dorociński

@marcindorocinski | Instagram

Redakcja - 13.07.23

„Tata harował, żebyśmy mieli za co żyć” – wspomina aktor Marcin Dorociński. Dodaje też, że miał szczęśliwe dzieciństwo, a swoim pociechom chce przekazać wartości, jakie sam wyniósł z domu.

Marcina Dorocińskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. Jeden z najpopularniejszych aktorów w Polsce osiągnął też liczne sukcesy za granicą. Wystarczy tu wspomnieć choćby rolę w najnowszej części „Misssion Impossible” u boku Toma Cruise’a.

View this post on Instagram

A post shared by Marcin Dorociński (@marcindorocinski)

Marcin Dorociński: Pamiętam kąśliwe uwagi

Swoje sukcesy Dorociński zawdzięcza ciężkiej pracy, jak mówił – droga do nich prowadzi przez porażki, upadki, wyrzeczenia.

Pamiętam – kiedy zapytany o moje plany zawodowe – cicho i nieśmiało powiedziałam „chciałbym spróbować za granicą”. Pamiętam również kąśliwe uwagi i lekceważące spojrzenia, ale pamiętam równie dobrze, że byli wokół mnie ludzie, które uwierzyli w moje marzenie chyba bardziej niż ja sam. Bo ja Marcin z Kłudzienka zawsze miałem z tym problem.

Dorociński o rodzinie i dzieciństwie

Dorociński, jak wspomina w wywiadach, otrzymał ogromne wsparcie od rodziców i miał szczęśliwe dzieciństwo. Wychował się w niewielkiej wiosce pod Warszawą, gdzie – jak opowiada – miał wszystko, co potrzebne dzieciom do szczęścia: „basen przeciwpożarowy, w którym pływaliśmy latem, boisko, mnóstwo zieleni”.

Ojciec Dorocińskiego był kowalem, mama skończyła technikum ekonomiczne. „Tata harował, żebyśmy mieli za co żyć” – wspomina aktor. Swoim dzieciom chce przekazać wartości, jakie sam wyniósł z domu rodzinnego. Aktor jest ojcem Janiny i Stanisława. Z całą rodziną w 2018 roku przeprowadził się do Milanówka, oddalonego o kilka kilometrów od wioski, w której się wychował.

Źródło: Viva.pl

Tags:
aktorfilmrodzina
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail