Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 18/05/2024 |
Aleteia logo
Wiedziałeś o tym?
separateurCreated with Sketch.

Po niemal 4 latach przeszedł wszystkie ulice Krakowa. Została mu ul. Ostatnia

Kamil Bąbel przeszedł wszystkie ulice Krakowa

fot. Kamil Bąbel | Facebook; Google Maps

Redakcja - 11.07.23

Kamil poświęcił niemal 4 lata, by przejść wszystkie ulice Krakowa. We wtorek 11 lipca kończy swoją podróż.

Trasa z Krakowa na Gibraltar bez opuszczania Polski

Kamil Bąbel – od 11 lat zakochany w Krakowie pracownik Fundacji Poland Business Run, bloger i miłośnik przygód po niemal 4 latach przejdzie wszystkie uliczki Krakowa. Pokonanie niemal 3000 km (to tyle ile z Krakowa na Gibraltar) zajęło mu dokładnie 3 lata 10 miesięcy i 16 dni. We wtorek 11 lipca pokona swoją ostatnią ulicę w Krakowie – ul.… Ostatnią.

Kamil zainspirował się podobną akcją, którą przeprowadził w Nowym Jorku Matt Green w ramach projektu I am just Walking”. Mężczyzna chciał przeżyć ciekawą przygodę, godząc ją z życiem codziennym. 

Wielka podróż bez opuszczania miasta

„Często wyobrażamy sobie jakąś większą podróż jako przemierzanie wielu kilometrów, opuszczenie miasta, kraju czy nawet kontynentu. A tak naprawdę wiele ciekawych, inspirujących i wartych zobaczenia miejsc jest w promieniu dziesięciu kilometrów od miejsca, w którym mieszkam” – powiedział pan Kamil w rozmowie z Marleną Chudzio z radia RMF.

Podróż po krakowskich uliczkach pozwoliła mu odkryć wiele ciekawych miejsc, jak np. ulica Ukryta, na której znajduje się pierwszy w Krakowie pomnik Jana Matejki. Jego podróż, którą opisywał na swoim blogu, inspiruje także innych ludzi do podjęcia aktywności fizycznej i poznawania okolic.

Źródło: rmf24.pl, www.portalsamorzadowy.pl

Tags:
Krakówpodróż
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail