Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 23/06/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

Jim Caviezel: Bóg przyszedł do mnie w kinie i powiedział, bym został aktorem

Jim Caviezel w filmie "Sound of Freedom"

Collection ChristopheL via AFP

Jim Caviezel w filmie "Sound of Freedom"

Redakcja - 10.07.23

„To nie jest moja kariera. To kariera Boga” – mówi o swoim aktorstwie Jim Caviezel. Do kin wszedł właśnie „Sound of Freedom”, a Caviezel podczas premiery wyrecytował modlitwę po aramejsku.

Od 4 lipca w amerykańskich kinach można oglądać film „Sound of Freedom”. Jim Caviezel wciela się w nim w postać byłego agenta federalnego Tima Ballarda, który rzuca pracę, by ratować dzieci przed handlem ludźmi.

Sound of Freedom

Film „Sound of Freedom” został przyjęty przez widownię z wielkim entuzjazmem. W krótkim czasie pokonał np. taki hit, jak kolejna część przygód Indiany Jonesa i zarobił ponad 14 milionów dolarów w dniu premiery.

Producenci są zachwyceni reakcją fanów. „Ten film zaczął żyć własnym życiem i stał się czymś więcej, oddolnym ruchem” – powiedział Neal Harmon, dyrektor generalny Angel Studios.

Caviezel: Bóg chciał, żebym został aktorem

W rozmowie z ChurchPOP (jeszcze przed premierą filmu) Jim Caviezel podkreślił, że poświęcił swoje życie miłości do Boga. Wyznał ponadto, że Bóg przyszedł do niego w kinie i powiedział mu, aby został aktorem.

Bóg nas kocha, a teraz my musimy zacząć kochać Boga na nowo. On musi być kochany. Jezus zasługuje na miłość. Chcę Go kochać i dam Mu wszystko, co mam. To nie jest moja kariera. To kariera Boga.

„Byłem prostym facetem, kiedy Bóg przyszedł do mnie w kinie” – wspomina Caviezel. I dodaje, że w pierwszej chwili wcale nie poszedł za Jego głosem. Obawiał się, nie myślał przecież o aktorstwie. Kiedy zapytał Boga o cel swojego życia ponownie poczuł wezwanie do aktorstwa. „Cóż, spróbuję” – odpowiedział.

Poniżej możesz zobaczyć Caviezela, który podczas premiery najnowszego filmu modli się po aramejsku:

*Źródło: Churchpop.com

Tags:
aktorfilm
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail