Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 12/06/2024 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Trzej bracia tego samego dnia przyjęli święcenia. Są jak Trzej Muszkieterowie!

Trzej muszkieterowie

Shutterstock

Cerith Gardiner - 05.07.23

Bracia Pudar są jak XXI-wieczna wersja Trzech Muszkieterów, tyle że będą walczyć o dusze.

Jako rodzice mamy nadzieję, że nasze dzieci będą dorastać blisko siebie. Jednak trzech braci z Chorwacji — Renato, Marko i Robert Pudar, łączy nie tylko więź wynikająca z bycia rodzeństwem, ale także więź łącząca ich z wiarą i Ojcem Niebieskim.

Wszyscy trzej mężczyźni zostali wyświęceni 24 czerwca w kościele Świętej Rodziny w Solinie. Renato i Marko Pudar otrzymali święcenia kapłańskie, a ich brat Robert otrzymał święcenia diakonatu.

Bp Želimir Puljić, administrator apostolski archidiecezji, przewodniczył tego dnia święceniom kapłańskim, podczas których kolejnych czterech mężczyzn wstąpiło do kapłaństwa. W swojej homilii ks. Puljić poradził mężczyznom:

Nie bójcie się swojej słabości, gdy Bóg was wzywa. Poddajcie się całkowicie i bez zastrzeżeń Bożej Opatrzności, a On was wzmocni i zachęci. Wszystko będziecie mogli w Tym, który was umacnia. On na was liczy i chce przez was realizować wielkie plany na tym świecie.

Przyjaciele i rodzina mężczyzn byli świadkami tej wyjątkowej uroczystości. Nie wiemy, co czują rodzice nowych duchownych, ale z pewnością wykonali niesamowitą pracę, wychowując swoich synów w wierze i przygotowując ich do odpowiedzi na swoje powołanie. I jedno jest pewne, bliscy naszych współczesnych Trzech Muszkieterów nigdy nie będą musieli daleko szukać, gdy będą potrzebować duchowej porady!

Tags:
Chorwacjakapłaństworodzeństwo
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail