Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 20/06/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Wiemy, kto przekazał 100 tys. zł na dom dziecka w Długiem

Skrzynia wypełniona słodyczami i pieniędzmi pod domem dziecka

Źródło: portal Krosno112.pl

Redakcja - 04.07.23

W sobotę 1 lipca pod drzwiami domu dziecka w Długiem koło Krosna na Podkarpaciu znalazła się skrzynia z mnóstwem słodyczy i 100 tys. zł. Wiemy, kto zostawił te pieniądze.

100 tys. zł – pieniądze na marzenia mieszkańców domu dziecka

O tajemniczej skrzynce pozostawionej pod domem dziecka informował w sobotę (1 lipca) portal Krosno112.pl. Umieszczone w niej pieniądze trafiły już na konto instytucji. Dyrektor placówki Monika Nowak powiedziała, że zostaną one przeznaczone na spełnienie marzeń wychowanków. 

Na pewno będziemy podejmować decyzję wspólnie z wychowankami. To są chłopcy już nastoletni, więc na pewno nam powiedzą, czego by chcieli – powiedziała pani dyrektor.

Zaznaczyła, że jeszcze nie wie, na co dokładnie zostaną przeznaczone te środki. Być może część zostanie wykorzystana do przeprowadzenia jakiegoś remontu. Najważniejsze jest jednak użycie środków na jakąś przyjemność dla podopiecznych. „Nie tylko będziemy inwestować w budynek, ale przede wszystkim będziemy chcieli spełnić ich marzenia, oczekiwania” – zaznaczyła Monika Nowak.

Skrzynia wypełniona słodyczami i pieniędzmi pod domem dziecka
Dom dziecka w Długiem

Dostawca tajemniczej skrzynki dla domu dziecka

Lokalny influencer Kamil „Budda” Labudda opublikował na swoich mediach społecznościowych zdjęcie z tablicą rejestracyjną z numerem 777 – taki był kod do metalowej skrzynki z pieniędzmi. 

Następnie na Twitterze napisał krótko: „Skrzynka pełna Cashu aż po brzegi”.

Tego samego dnia, „Budda” ogłosił, że zapłaci za paliwo każdemu, kto zatankuje je na jednej ze stacji benzynowych w Rzeszowie. Ustawił się do niej siedmiokilometrowy korek, a influencer miał wydać na paliwo ok. 100 tys. zł.

Źródła: tvn24.pl, Krosno112.pl, Twitter, wiadomości.wp.pl

Tags:
dziecipieniądzepomoc
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail