Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 12/06/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

Ten film zmieni twoje spojrzenie na wolność. Niedługo premiera „Sound of Freedom”

Scena z filmu Sound of Freedom

Angel Studios

Iwona Flisikowska - 02.07.23

Fabuła filmu opowiadającego o handlu dziećmi może nas zainspirować do osobistego zaangażowania na rzecz wszystkiego, co dotyczy obrony rodziny, obrony życia, szczególnie osób, które same nie mogą i nie potrafią się obronić.

Można powiedzieć, że wytrwałość, wiara i nadzieja czynią cuda. Kiedy 8 lat temu znany aktor, producent i działacz pro life, Eduardo Verastegui razem z swoimi przyjaciółmi usłyszał opowieść o tym, że handel ludźmi, a szczególnie dziećmi coraz bardziej rozwija się i wysłuchał świadectwa Tima Ballarda, amerykańskiego oficera, o uratowaniu 127 dzieci, porwanych i uwięzionych w Kolumbii, postanowił stworzyć film fabularny, aby w ten sposób nagłośnić ten straszny proceder.

Chciał także głośno i dobitnie powiedzieć STOP złu! Do tego projektu zaprosił reżysera Alejandra Monteverde (twórca m.in. filmu „BELLA”, „Little Boy”), a także znanych i lubianych aktorów, którzy dla wielu fanów na całym świecie są również dobrym przykładem i świadectwem, jak pięknie i twórczo można przeżyć życie.

View this post on Instagram

A post shared by Eduardo Verástegui (@eduardoverastegui)

Eduardo wielokrotnie w swoich wypowiedziach podkreśla, że ma wsparcie w swojej rodzinie, w nieodżałowanym tacie Józefie, mamie, rodzeństwu, szczególnie Danieli Verastegui i jej mężowi Jaime Hernandez, który jest producentem filmu „Sound of Freedom”. Przypomnijmy, że w czasie początku pandemii, kiedy wszyscy niepewni jutra żyli w zamknięciu, aktor rozpoczął „Rosario por el mundo” – wspólny różaniec, odmawiany na całym świecie, tworząc w ten sposób milionową rodzinę, co jest fenomen nie tylko duchowym, ale też społecznym.

Artysta, który na co dzień mieszka w Ameryce, niedawno gościł w Europie, między innymi w Rzymie i Watykanie. Rodzina „Rosario por el mundo” mogła przyłączyć się do jego spontanicznego odmawiania różańca rozpoczętego w Bazylice św. Piotra, podążając placem, aby później kontynuować modlitwę słynną ulicą Via della Conciliazione, a kończąc przy Zamku Anioła z widokiem na Tybr. Możemy być pewni, że ta siła modlitwy inspiruje do niezwykłych czynów, projektów i działań. Często naprawdę bohaterskich, ale też często bardzo skromnych i ukrytych przed kamerami świata.

Zobacz zdjęcia z filmu „Sound of Freedom”:

Film w obronie najsłabszych

Film „Sound of Freedom”, czyli „Dźwięk wolności”, to prawdziwa historia, która pokazuje koszmar naszych czasów, jakim jest handel dziećmi. Amerykański agent federalny Tim Ballard (w tej roli Jim Caviezel) ratuje chłopca przed handlarzami ludźmi, ale jego siostra pozostaje niestety w dalszym ciągu w niewoli oprawców. Oficer wyrusza na niebezpieczną misję, ryzykując swoje własne życie, aby uwolnić dziewczynkę z tragedii, jaką jest wykorzystywanie niewinnych dzieci. 

Najnowsze badania pokazują, że handel ludźmi jest na pierwszym miejscu wielkich dochodów mafijnych, na drugim zbrojenia, a na trzecim handel narkotykami.

Fabuła filmu opowiadającego o handlu dziećmi może nas zainspirować do osobistego zaangażowania na rzecz wszystkiego, co dotyczy obrony rodziny, obrony życia, szczególnie osób, które same nie mogą i nie potrafią się obronić.

Dystrybutorem filmu jest Angel Studio, które rzeczywiście w opatrznościowy sposób przygotowało film do premiery. 

Tags:
filmwolność
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail