Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 20/05/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

„The Chosen” popularniejszy niż… „Słoneczny patrol”!  

Kolaż. Scena z „The Chosen” oraz ze „Słonecznego patrolu”

VidAngel Studios / Front Page Media / Splash News/EAST NEWS

J-P Mauro - 23.06.23

Zainteresowanie serialem „The Chosen” na całym świecie jest tak ogromne, że powstają kolejne wersje językowe. Pod względem dubbingowania produkcja o Jezusie wyprzedza „Słoneczny patrol”!

Gdyby ktoś zapytał nas, co serial o Chrystusie „The Chosen” ma wspólnego ze „Słonecznym patrolem”, moglibyśmy wskazać tylko jedną scenę. W trzecim sezonie Jezus uspokaja burzę i ratuje apostołów, którzy bezpiecznie wracają do brzegu. Dziś możemy powiedzieć, że obie produkcje mają ze sobą nieco więcej wspólnego 😉 „The Chosen” może prześcignąć popularny na całym świecie amerykański serial jako najczęściej dubbingowany serial w historii telewizyjnych produkcji!

„The Chosen” i „Słoneczny patrol”

Dubbing to nagrywaniu dialogów przez aktorów w różnych językach i podkładanie głosów do oryginału tak, by produkcję można było oglądać bez napisów i bez lektora. Proces ten może być kosztowny i długi, wymaga oddzielnego obsadzenia aktorów głosowych dla każdej roli, w każdym języku, dla którego przygotowuje się dubbing. Przez dziesięciolecia „Słoneczny patrol” był rekordzistą pod względem największej liczby dubbingów – przetłumaczono go na 34 języki. Serial był emitowany w 142 ze 195 krajów świata.

Dziś „The Chosen” ma szansę na pobicie tego rekordu. Powstają kolejne dubbingi, które zwiększą liczbę tłumaczeń na 50 języków! Producenci „The Chosen” nie zamierzają na tym poprzestać. W jednym z wywiadów Brad Pelo, prezes „The Chosen” zapowiedział, że chcą jeszcze bardziej poszerzyć ofertę dubbingową.

Kolejny sezon już w 2024!

Pelo wyjaśnił, że dubbing jest w dużej mierze możliwy dzięki partnerstwu między „The Chosen” a Come and See Foundation, organizacją non-profit, która stara się zwiększyć zasięg i wpływ serialu o Jezusie. Znaczna część dubbingu została sfinansowana z darowizn na rzecz Come and See Foundation, a także z partnerstwa w zakresie dystrybucji z Lionsgate.

Producenci „The Chosen” są bardzo podekscytowani partnerstwem z Lionsgate. Pozwoli im to dotrzeć do jeszcze szerszej publiczności, zachowując jednocześnie pełną kontrolę nad projektem. Pelo wyjaśnił:

Dostajemy możliwość zachowania kontroli nad tworzeniem serialu. … Ci sami ludzie, którzy go stworzyli, będą to robić nadal. Dallas [Jenkins] nadal będzie go reżyserował. Jedyną rolą, jaką odgrywa tu Lionsgate, jest to, że kiedy już stworzymy serial, oni pokażą go światu.

Zdjęcia do wyczekiwanego 4. sezonu „The Chosen” rozpoczęły się w marcu 2023 roku, a przewidywana data premiery to początek 2024 roku. Do tego czasu fani mogą oglądać poprzednie sezony tutaj.

Tags:
filmmedia
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail