Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 17/06/2024 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

Przeczytaj ten ożywczy werset z Pisma Świętego podczas adoracji Jezusa w Eucharystii

Adoration to the Blessed Sacrament

Sidney de Almeida | Shutterstock

Philip Kosloski - 09.06.23

Odśwież swoją zmęczoną duszę, przypominając sobie, że Jezus jest zawsze obecny i oczekuje na ciebie.

Jezus obecny w Eucharystii

Jakże łatwo wielu z nas zapomina o dającej pocieszenie obecności Jezusa w Eucharystii. Nasze zmysły nie zawsze rozpoznają Jezusa w konsekrowanej hostii podczas mszy świętej czy też ukrytego w tabernakulum w kościele parafialnym.

Jednak On tam jest i ta prawda może orzeźwić nasze zmęczone dusze.

Święty Jan Paweł II rozpoczął rok eucharystyczny (2004-2005) następującym wersetem biblijnym. Warto mieć go przed oczami za każdym razem, gdy przebywamy w obecności Jezusa w Eucharystii:

Ja jestem z wami

(Mt 28, 20)

Następnie św. Jan Paweł II dodał: „Eucharystia jest tajemnicą obecności, przez którą spełnia się w najwznioślejszy sposób obietnica Jezusa, że pozostanie z nami aż do skończenia świata” (List apostolski Ojca Świętego na rok Eucharystii, 2004 r.).

On tam jest!

Czy rozpoznajemy obecność Jezusa w Eucharystii? Czy wiemy, że On jest zawsze z nami i będzie przy nas przez całe nasze ziemskie życie?

Dobrze, że Jezus dotrzymał obietnicy bycia z nami i chociaż wszystko inne w naszym życiu może się zmienić, obecność Jezusa w Eucharystii pozostanie niezmienna. Obyśmy nigdy nie zapomnieli o tym prostym fakcie i pozwolili, by obecność Jezusa obmywała nas i odświeżała.

Tags:
adoracja
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail