Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 18/05/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

Reżyserka dwa miesiące po premierze… wstępuje do zakonu. Co to za film?

Leur Souffle

SAJE Distribution | YouTube

Redakcja - 06.06.23

Cécile Besnault, pomysłodawczyni i współreżyserka „Leur souffle”, dwa miesiące po premierze filmu przyjęła habit. Wstąpiła do klasztoru karmelitanek bosych w Lourdes.

Cécile Besnault, pomysłodawczyni i współreżyserka „Leur souffle”, dwa miesiące po premierze filmu, wstąpiła do klasztoru karmelitanek bosych w Lourdes.   

Film „Leur souffle”

Film „Leur souffle” bywa porównywany do „Wielkiej ciszy”. Ten francuski dokument pokazuje codzienne życie benedyktynek w opactwie Notre-Dame-de-Fidélité. Żyje w nim 47 zakonnic.

Jak relacjonuje Edward Kabiesz z „Gościa Niedzielnego”, film w całości składa się ze spokojnych obrazów i dźwięków:

Słuchamy fragmentów pieśni i psalmów śpiewanych przez zakonnice, od czasu do czasu rozlega się dźwięk dzwonka wzywający do modlitwy i kontemplacji w kaplicy […].  Konstrukcja filmu, w którym ważną rolę odgrywają momenty ciszy, sprawia, że staje się swoistym zaproszeniem widza do zadumy i kontemplacji.

Reżyserka w zakonie

Pomysłodawczynią i współreżyserką dokumentu jest Cécile Besnault. Ukończyła ona prestiżową szkołę filmową im. Louis-Lumière. Tam obroniła pracę magisterską „Przedstawienie obecności Boga w kinie”. Jak czytamy na stronie gosc.pl, dwa miesiące po premierze filmu przyjęła habit i wstąpiła do klasztoru karmelitanek bosych w Lourdes.   

Film można obejrzeć w serwisie Netflix.

Źródło: Gosc.pl

Tags:
filmzakonnica
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail