Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 12/06/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Mistrzowie Polski ofiarowali złoty medal Matce Bożej!

Piłkarze Rakowa Częstochowa przez obrazem Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

Jasna Góra (@JasnaGoraNews) | Facebook

Katolicka Agencja Informacyjna - Redakcja - 29.05.23

Piłkarze Rakowa Częstochowa odwiedzili w niedzielę sanktuarium na Jasnej Górze, gdzie złożyli wyjątkowe wotum – złoty medal za zdobycie mistrzostwa Polski.

Zawodnikom, trenerowi i władzom klubu pogratulował przeor klasztoru o. Samuel Pacholski. Zapewnił ich, że także paulini kibicują „czerwono-niebieskim”. Jasnogórska wieża nieraz podświetlana była w tych kolorach po zwycięstwach Rakowa.

Paulini kibicują piłkarzom

„W polskiej Ekstraklasie zdobyliście najważniejsze trofeum – jesteście mistrzami Polski. My jako paulini kibicujemy wam z całego serca. To, co dzieje się w naszym mieście, także ten wymiar sportowy, jest dla nas bardzo ważny. Jesteście rozpoznawalną marką, już nie tylko Jasna Góra jest od dawna rozpoznawalna w Częstochowie, ale od wczoraj w sposób wyjątkowy także Raków Częstochowa. Cieszymy się z waszej obecności i z całego serca gratulujemy sukcesu” – powiedział o. Samuel Pacholski. Przeor Jasnej Góry zapewnił też piłkarzy o dalszej modlitwie i wręczył im różańce.

„Pierwszy raz w ponad stuletniej historii klubu zdobyliśmy mistrzostwo, to dla nas bardzo ważny moment. Osiągnęliśmy coś wielkiego i mamy nadzieję, że tak, jak kiedyś Szwedzi bronili Jasnej Góry, tak i my będziemy bronić tego tytułu” – zapewniał z uśmiechem pomocnik Rakowa Mateusz Wdowiak.

Przed meczami – spacery na Jasnej Górze

Tytuł mistrzowski jest ukoronowaniem pracy trenera Marka Papszuna, który w sobotnim meczu z Zagłębiem Lubin (1:1) poprowadził klub po raz ostatni. „Stacjonowaliśmy blisko Jasnej Góry, przychodziliśmy tutaj na spacery przed meczami. Duże wrażenie na nas zrobiło podświetlenie wieży w barwach naszego klubu. Wiemy, że mamy też kibiców wśród paulinów i to zwycięstwo też im zawdzięczamy” – powiedział Marek Papszun.

W nowym sezonie na ławce usiądzie jego dotychczasowy asystent, Dawid Szwarga. Przed nim wielkie wyzwanie: walka w eliminacjach do Ligi Mistrzów i próba obrony tytułu.

„Kocham piłkę możną, to moja pasja i to dodaje mi sił. Bardzo się cieszymy, że wygraliśmy. Wiemy, że ta obecność na Jasnej Górze pomoże nam w przyszłości. Teraz przed nami jeszcze więcej pracy, bo musimy udowodnić, że nie zostaliśmy mistrzami bez powodu. Ciężkie treningi, obóz przygotowawczy” – przyznał łotewski napastnik Vladislavs Gutkovskis.

Jasna Góra i mistrzowski Raków

Piotr Obidziński, prezes Rakowa Częstochowa zaznaczył, że Jasna Góra jest bardzo ważnym symbolem Częstochowy i teraz ich zespół też stał się ważnym jego elementem. Dodał, że ma głęboką nadzieję, iż w centrum miasta powstanie wymarzony stadion.

RKS Raków Częstochowa został założony w 1921 r. pod nazwą Racovia. Jego nazwa pochodzi od dzielnicy Raków, na terenie której znajduje się siedziba klubu. Drużyna jest dwukrotnym wicemistrzem Polski oraz zdobywcą Pucharu Polski i Superpucharu Polski.

Biuro Prasowe @JasnaGóraNews/mir / Częstochowa; mz

Tags:
Maryjapiłka nożnasport
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail