Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 20/05/2024 |
Aleteia logo
Sztuka i podróże
separateurCreated with Sketch.

Piorun uderza w posąg Chrystusa Odkupiciela. Zobacz to niezwykłe zdjęcie!

RIO

Shutterstock | CG Mattos

Pablo Cesio - 14.05.23

Brazylijskiemu fotografowi udało się uchwycić niezwykły moment. Podczas szalejącej burzy piorun uderzył w posąg Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro. Musisz zobaczyć to zdjęcie!

Posąg Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro ma już ponad 90 lat. Jest jednym z najbardziej rozpoznawanych symboli w Ameryce Łacińskiej. Majestatyczny posąg przyciąga m.in. ze względu na otwarte ramiona Chrystusa. Są niczym znak błogosławieństwa dla wszystkich, którzy zbliżają się do figury albo kontemplują ją z daleka.

Jezus z Rio de Janeiro i niezwykłe zdjęcie

Na przestrzeni lat ten ikoniczny obraz towarzyszył wielu wydarzeniom, zarówno w historii świata, jak i regionu. Dla wielu był znakiem bliskości Pana w najtrudniejszych czasach, z jakimi musiała zmierzyć się Brazylia, na przykład podczas pandemii koronawirusa. W tym południowoamerykańskim kraju zginęły wtedy miliony ludzi. Przez ostatnie lata kryzysu Chrystus Odkupiciel zawsze był tam obecny.

O figurze z Rio de Janeiro znowu jest głośno, ale z innego powodu. Chodzi o zapierające dech w piersiach, spektakularne zdjęcie. Fotografię w lutym wykonał brazylijski fotograf amator, Fernando Braga. W piątek, 10 lutego, w Rio de Janeiro rozszalała się burza. A dla Fernando była to okazja, by ustawić aparat i uzyskać niepowtarzalne ujęcie Chrystusa Odkupiciela.

View this post on Instagram

A post shared by Santuário Cristo Redentor (@cristoredentoroficial)

Piorun uderza w posąg

Fotograf potrzebował wiele cierpliwości i planowania, aby udało mu się uchwycić ten ulotny moment. Na zdjęciu widać jak imponująca błyskawica przecina niebo na dwie części dokładnie w momencie, w którym dotyka gigantycznego posągu Chrystusa.

W sumie Fernando musiał czekać trzy godziny i wykonać ponad 500 zdjęć, aby uchwycić ten długo wyczekiwany moment. Zobacz wiele innych niesamowitych zdjęć Chrystusa Odkupiciela na instagramowym koncie Fernando.

Tags:
BrazyliaJezuszdjęcia
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail