Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 12/06/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

„Gdyby nie blizny, mnie na tym świecie już by nie było”. Poruszający wpis żony znanego skoczka

Marta Kubacka i Dawid Kubacki

@dawid.kubacki.official | Instagram

Redakcja - 08.05.23

„Zaczynam życie od nowa i skupiam się wyłącznie na przyszłości”.

Wygrana walka o życie

Marta Kubacka – żona polskiego skoczka narciarskiego Dawida Kubackiego – opublikowała poruszający post na mediach społecznościowych. Dziękuje w nim za pomoc, której doświadczyła ze strony wielu osób w trakcie jej ciężkiej choroby. Pisaliśmy o tym tutaj i tutaj.

19 marca Marta Kubacka trafiła w ciężkim stanie do szpitala, gdzie przez kilka dni walczyła o życie. Do domu powróciła dopiero w połowie kwietnia po zabiegu wszczepienia kardiowertera-defibrylatora serca. Pozwala on na normalne życie, mimo problemów kardiologicznych. 

View this post on Instagram

A post shared by Dawid Kubacki (@dawid.kubacki.official)

W niedzielę 7 maja Marta Kubacka zamieściła post na mediach społecznościowych ze zdjęciem blizny po zabiegu i wzruszającymi podziękowaniami.

Blizny, które uratowały życie

Marta napisała:

Blizny, blizny jedne z nielicznych które mam na swoim ciele. Prawda jest taka gdyby nie one, mnie na tym świecie już by nie było… Przyczynił się do tego sztab ludzi i ich praca, począwszy od szybkiej reanimacji mnie w domu przez bliskich (bardzo dziękuje), przez cały personel szpitali w których byłam, a skończywszy na Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Z całego serca chcę podziękować mojemu kochanemu mężowi Dawidowi Kubackiemu, który poświecił cała końcówkę sezonu aby być ze mną i wspierać mnie w walce z choroba, kosztem swojej walki o najlepsze miejsce w PŚ. Pamiętaj kochanie, że jeszcze wiele przed Tobą. 

Kontynuuje swoje podziękowania słowami:

Dziękuje każdej osobie z rodziny, która pomogła nam w tym trudnym czasie w opiece nad naszymi dziećmi. Jeśli to czytacie, to wiedzcie, że jesteście niezastąpieni!! Nie mogę zapomnieć również o żadnej osobie, która modliła się w mojej intencji. Lista osób do wymienienia jest naprawdę bardzo, bardzo długa. Mam nadzieje, że urządzenie, które w sobie mam pomoże mi przeżyć jeszcze wiele wspaniałych chwil z moja rodzina oraz bliskimi. Jeszcze raz wszystkim wielki dzięki!! A teraz zaczynam życie od nowa i skupiam się wyłącznie na przyszłości.

Źródło: Instagram.com, sport.fakt.pl

Tags:
chorobarodzinasportzdrowie
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail