Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 17/06/2024 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Chłopiec zachwyca jury Mam Talent, śpiewając modlitwę Pie Iesu [nagranie]

Makalai Bayoh

Britain's Got Talent | YouTube

Merche Crespo - 08.05.23

13-letni Malakai Bayoh, zaśpiewał utwór religijny Pie Iesu podczas swojego udziału w brytyjskim konkursie Mam Talent i otrzymał owacje na stojąco od jury i publiczności.

Podczas przesłuchań przeprowadzonych 16 kwietnia w brytyjskim programie Mam Talent, na scenie pojawił się zwykły chłopak, którego jedyną i największą ozdobą był piękny głos.

Przedstawił się jak wszyscy uczestnicy. Podał imię, wiek, pochodzenie i dlaczego robi to, co robi. Powiedział: „Cześć, jestem Malakai, mam 13 lat i jestem piosenkarzem z Londynu”. Jeden z członków jury Simon Cowell zadał mu jeszcze kilka pytań, życzył mu powodzenia i Malakai zaczął śpiewać.

Cudowny głos

Stało się wtedy coś cudownego. Drobny chłopiec, pochodzący z Sierra Leone, stanął przed mikrofonem, wysłuchał pierwszych taktów organowych swojego utworu i zaczął śpiewać: Pie Iesu (Miłościwy Jezu) – utwór skomponowany przez Andrew Lloyda-Webbera.

Tymi dwoma słowami, którymi rozpoczynał się ten utwór, wywołał zdziwienie wśród jurorów i uciszył publiczność, która jednak za chwilę zachęciła go do śpiewu gorącymi brawami.

Malakai kontynuował swój występ, a kamery skupiały się na reakcjach jury, publiczności oraz jego matki i siostry, które również uczestniczyły w przesłuchaniu.

Podekscytowane jury

Na koniec jego występu cała publiczność spontanicznie wstała i nagrodziła chłopca gromkimi brawami. Wielu płakało nawet z emocji, których doświadczyli.

Jury było nie mniej poruszone. Pie Jesu doprowadziło do płaczu Bruno Tonioliego, który powiedział, że Malakai śpiewa jak anioł. Inny sędzia zapewniał, że wszedł w rodzaj ekstazy i słuchanie tego było jak przebywanie w niebie.

„Dziękuję, dziękuję, dziękuję”

Simon Cowell, który jest brytyjskim dyrektorem Sony, mrugnął do niego i zapewnił, że jest tylko jedno słowo podsumowujące, co zrobił, i nacisnąwszy złoty przycisk, który daje przepustkę do kolejnego etapu konkursu, powiedział „ZŁOTO!”.

Gdy złote konfetti spadło z sufitu, podszedł do chłopca, aby go uściskać i przyznał, że jego występ był fantastyczny i że nigdy nie słyszeli takiego głosu jak jego. Podziękował mu za obecność w programie potrójnym „Dziękuję, dziękuję, dziękuję”.

Pie Iesu

Utwór wybrany przez Malakai to opracowanie Pie Iesu, fragmentu Requiem brytyjskiego kompozytora Andrew Lloyda-Webbera, w którym łączy fragment Pie Iesu z tekstem Agnus Dei.

To Requiem zdobyło w 1986 r. nagrodę Grammy za najlepszą współczesną kompozycję klasyczną. Webber skomponował ją ku pamięci zmarłego kilka lat wcześniej ojca.

Kompozytor muzyki musicalowej i… koronacyjnej

Dla tego kompozytora stworzenie utworu z gatunku muzyki klasycznej było prawdziwą przygodą, ponieważ był przyzwyczajony do pisania musicali. Zawdzięczamy mu stworzenie rockowej opery Jesus Christ Super Star czy Evita.

Tak się składa, że ​​Lloyd-Webber otrzymał zlecenie skomponowania hymnu koronacyjnego dla brytyjskiego króla Karola III. „Wykrzykuj radośnie” jest adaptacją Psalmu 98.

W chórze katedralnym

Malakai śpiewał już od lat, zanim pojawił się na planie brytyjskiej telewizji w czasie największej oglądalności, by po mistrzowsku zinterpretować utwór Pie Iesu. Przygodę ze śpiewem zaczął wieku 7 lat w chórze młodzieżowym katolickiej katedry św. Jerzego w Londynie.

Uczęszcza także do The Cardinal Vaughan Memorial School i należy do tamtejszej Scholi Cantorum. Zarówno jego dyrektor naukowy, jak i muzyczny są bardzo zadowoleni i dumni z muzycznej kariery Malakai i sukcesów, jakie osiągnął.

View this post on Instagram

A post shared by Malakai M Bayoh (@malakaibayoh)

Kariera muzyczna

Tak potężny głos tego dziecka jest naprawdę zaskakujący. Z tego powodu Malakai występował już w tak znanych miejscach jak Royal Albert Hall, gdzie wykonał Alleluja Mozarta i arię Lascia ch’io pianga Haendla z towarzyszeniem orkiestry English National Opera.

W ostatnie Boże Narodzenie wykonała także kolędę O Holy Night dla Classic FM z prezenterem i piosenkarzem Aledem Jonesem. To wykonanie zyskało ok. 25 mln wyświetleń!

Wygwizdany muzyk

Występował także w niewielkich rolach w produkcjach muzycznych, takich jak Makbet, Czarodziejski flet, Cyganeria czy Carmen.

I choć wszyscy cenią jego głos, w listopadzie ubiegłego roku podczas wykonywania roli Oberta, chłopca rozpaczliwie szukającego ojca w operze Alcina Georga F. Händla, jeden z widzów wygwizdał go, krzycząc: „śmieci”.

Jednak reszta publiczności uciszyła gwizdy wybuchem oklasków.

Mamy nadzieję, że przed nim jeszcze więcej sukcesów i nadal będzie zachwycał swoim wspaniałym głosem. Możemy go śledzić na jego koncie na Instagramie lub na jego stronie internetowej malakaibayoh.com.

Tags:
dzieckomuzykatalent
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail