Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 03/10/2023 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Przejmujący obraz, który przypomina nam o tym, co czeka nas w Niebie

The-Matthew-Stanford-Robison-Memorial-is-a-gravesite-marker-located-in-Salt-Lake-City-Cemetery-Wikipedia

Paramedic1952 | Wikimedia Commons | CC BY-SA 4.0

Cerith Gardiner - 28.03.23

Kochający ojciec chciał się podzielić tym, jak jego synek przeżywa swoje nowe życie z Ojcem w niebie. I wzruszył tym tysiące internautów.

Są takie momenty, kiedy odczuwamy silny stres, a życie nas po prostu przerasta i przytłacza. Istotne, abyśmy wówczas pamiętali, że wszystkie trudności i wyzwania, które pokonujemy na ziemi, są tylko częścią podróży, która doprowadzi nas do nieba. Niedawno wykonane zdjęcie uchwyciło tę prawdę w bardzo wymowny sposób. 

la suite aprés cette publicité

Zdjęcie udostępnione na Facebooku przez Mum Central pokazuje nagrobek, który ojciec wykonał dla swojego zmarłego synka i który przedstawia go „wolnym od ziemskich trosk”. 

la suite aprés cette publicité

Nagrobek-rzeźba dziecka stojącego na wózku i wyciągającego ręce w stronę nieba przypomina nam, że wszystko, co znosimy na ziemi, czy to fizycznie, czy psychicznie, jest tylko chwilowe. Jest to radość, której my, katolicy, możemy się uchwycić w czasie naszego pobytu na ziemi. 

la suite aprés cette publicité

Wspomnienie innego chłopca jako inspiracja

Obraz ten przypomina również o przeżyciach innej rodziny po śmierci młodego chłopca, który był zdany na wózek. Ten młody człowiek, o imieniu Jonathan, dotknięty był różnymi formami niepełnosprawności fizycznej, a w pewnym momencie doświadczył śmierci klinicznej. 

la suite aprés cette publicité

Później opowiedział własnej matce, jak w tej właśnie chwili znalazł się w „Ogrodzie Jezusa”, gdzie mógł biegać, chodzić i wspinać się na drzewa. Mimo że reanimacja przywróciła go do życia, doświadczenie to sprawiło, że nie mógł się doczekać śmierci! 

Na szczęście Jonathan nadal jest z nami i inspiruje innych swoją wiarą i doświadczeniem życia. Ma kłopoty z mówieniem, zakres jego ruchów jest bardzo ograniczony, a z otoczeniem porozumiewa się oczami. Jego historia jest wyjątkowa. Przypomina nam, byśmy przyjmowali to, co mamy, ponieważ Bóg wyznaczył nam tu, na ziemi, konkretny cel.

Tags:
dobra historiadziecirodzicielstwo
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail