Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 03/10/2023 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Orangutan reaguje na karmiącą mamę. Niezwykłe!

Samica orangutana w parku narodowym

arikbintang | Shutterstock

Cerith Gardiner - 27.03.23

To spotkanie w zoo w Wiedniu pokazuje moment, w którym świat zwierząt związał się ze światem ludzi.

Młoda mama Gemma Copeland opublikowała wzruszające spotkanie z samicą orangutana w zoo Schoenbrunn w Wiedniu, które pokazuje siłę macierzyństwa w całym królestwie zwierząt.

la suite aprés cette publicité

W poście na Facebooku Copeland wyjaśniła, jak podczas wycieczki do Wiednia pojechała z rodziną do zoo, a pod koniec dnia wpadła odwiedzić wybieg dla orangutanów.

la suite aprés cette publicité

Orangutan i karmiąca mama

Usiadła ze swoim małym dzieckiem na podłodze, aby mogło przyjrzeć się bliżej orangutanowi, który znajdował się niedaleko okna. Wyjaśniła w swoim poście na Facebooku, że samica orangutana „wstała, zaniosła kawałek materiału do okna i usiadła ze mną. Spojrzała mi prosto w oczy, po czym podniosła rękę, jakby chciała dotknąć mojego syna. Byłam pod wrażeniem tego pięknego stworzenia”.

la suite aprés cette publicité

W spokoju mama dyskretnie zaczęła karmić noworodka i przeżyła coś wspaniałego:

la suite aprés cette publicité

„Sposób, w jaki samica orangutana zareagowała, zaparł mi dech w piersiach. Patrzyła raz na mnie, potem na mojego syna i tak w kółko. Siedziała ze mną przez około pół godziny, wciąż gładząc szkło, a potem położyła się obok mnie, jakby mnie wspierała i chroniła”.

Jak zauważyła Copeland: „Może jesteśmy odrębnym gatunkiem, ale karmienie piersią połączyło nas dzisiaj w jedynej w życiu chwili, która pozostanie ze mną na zawsze”.

Tags:
dobra historia
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail