Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 21/06/2024 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Orangutan reaguje na karmiącą mamę. Niezwykłe!

Samica orangutana w parku narodowym

arikbintang | Shutterstock

Cerith Gardiner - 27.03.23

To spotkanie w zoo w Wiedniu pokazuje moment, w którym świat zwierząt związał się ze światem ludzi.

Młoda mama Gemma Copeland opublikowała wzruszające spotkanie z samicą orangutana w zoo Schoenbrunn w Wiedniu, które pokazuje siłę macierzyństwa w całym królestwie zwierząt.

W poście na Facebooku Copeland wyjaśniła, jak podczas wycieczki do Wiednia pojechała z rodziną do zoo, a pod koniec dnia wpadła odwiedzić wybieg dla orangutanów.

Orangutan i karmiąca mama

Usiadła ze swoim małym dzieckiem na podłodze, aby mogło przyjrzeć się bliżej orangutanowi, który znajdował się niedaleko okna. Wyjaśniła w swoim poście na Facebooku, że samica orangutana „wstała, zaniosła kawałek materiału do okna i usiadła ze mną. Spojrzała mi prosto w oczy, po czym podniosła rękę, jakby chciała dotknąć mojego syna. Byłam pod wrażeniem tego pięknego stworzenia”.

W spokoju mama dyskretnie zaczęła karmić noworodka i przeżyła coś wspaniałego:

„Sposób, w jaki samica orangutana zareagowała, zaparł mi dech w piersiach. Patrzyła raz na mnie, potem na mojego syna i tak w kółko. Siedziała ze mną przez około pół godziny, wciąż gładząc szkło, a potem położyła się obok mnie, jakby mnie wspierała i chroniła”.

Jak zauważyła Copeland: „Może jesteśmy odrębnym gatunkiem, ale karmienie piersią połączyło nas dzisiaj w jedynej w życiu chwili, która pozostanie ze mną na zawsze”.

Tags:
dobra historia
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail