Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 16/06/2024 |
Aleteia logo
Kościół
separateurCreated with Sketch.

Ks. Dominik Chmielewski nie jest już moderatorem ruchu „Wojowników Maryi”

Ks. Dominik Chmielewski i Andrzej Grabowski

Wojownicy Maryi | Facebook

Ks. Dominik Chmielewski i Andrzej Grabowski

Redakcja - 20.03.23

Rada Koordynatorów Ruchu „Wojownicy Maryi” poinformowała dzisiaj (19.03), że nowym moderatorem ruchu został ks. Piotr Pączkowski SDB. Jego poprzednik ks. Dominik Chmielewski otrzymał od zakonu salezjanów nowe obowiązki.

Decyzją władz zakonnych ks. Dominik Chmielewski ma od tej pory czuwać nad procesem przekształcania kompleksu klasztornego salezjanów w Lądzie nad Wartą w całoroczny ośrodek rekolekcyjny. „Oczywiście ks. Dominik, w miarę możliwości wynikających z nowych obowiązków, będzie nadal wspierał Ruch swoją obecnością i modlitwą” – zapewniono w komunikacie opublikowanym na Facebooku.

Nowy moderator męskiego ruchu, ks. Piotr Pączkowski, od 2019 r. pełnił funkcję opiekuna duchowego grupy „Wojowników Maryi”. Uczestniczy także aktywnie w życiu ruchu.

Nowym koordynatorem ruchu, w związku z zakończeniem kadencji przez Andrzeja Grabowskiego, został wybrany Kamil Kowalczyk.

„Prosimy wszystkich Członków i Sympatyków Ruchu «Wojownicy Maryi» o modlitwę zarówno w intencji dotychczasowych, jak i nowo powołanych Moderatorów i Koordynatorów Ruchu” – napisała w komunikacie Rada Koordynatorów Ruchu „Wojownicy Maryi”.

Tags:
mężczyznazakon
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail