Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 24/06/2024 |
Aleteia logo
Kościół
separateurCreated with Sketch.

366 stacja drogi krzyżowej. Weź udział w poruszającym nabożeństwie z Kijowa [transmisja]

Drewniane stacje drogi krzyżowej na ścianie kościoła

Pixabay

Redakcja - 24.02.23

Rozważania na poszczególnych stacjach przypominać będą o cierpieniu narodu ukraińskiego po roku rosyjskiej inwazji...

Już dziś o godz. 19.00 czasu polskiego pod hasłem 366 stacja sprawowana będzie w Kijowie droga krzyżowa z rozważaniami nawiązującymi do cierpień narodu ukraińskiego po roku rosyjskiej inwazji. Transmisję z organizowanego przez Caritas-Spes Ukraina nabożeństwa obejrzeć można będzie poniżej:

„Ten rok symbolicznie porównujemy do drogi cierpienia i męki, którą przeszedł Jezus przed ukrzyżowaniem. Rozważania wszystkich stacji zostały napisane przez pracowników Krajowego Biura Caritas-Spes Ukraina. Swoimi słowami wyrażają oni ból, którego doświadczyli oni i cały naród ukraiński. Wszystkie stacje opowiadają osobiste historie ich i ludzi, którym z miłością służą” – wyjaśnia Caritas.

„Od 365 dni idziecie z nami tą drogą krzyżową i wiemy, że w przyszłości nie zostawicie nas samych. Dzień rocznicy inwazji, 24 lutego, to także pierwszy piątek Wielkiego Postu. W tej smutnej dacie chcemy zjednoczyć się z Wami w modlitwie. Niech ta chwila modlitwy będzie naszą jednością w smutku i solidarnością” – nawołuje organizacja.

Tags:
CaritasDroga krzyżowaUkrainawojna
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail