Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 28/05/2023 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Daj zakonnicy łyżwy… i zobacz, co się stanie! [wideo]

Zakonnica jeździ na łyżwach w Kanadzie

@SrTeresam | Twitter

Redakcja - 13.02.23

Siostra Teresa z klasztoru franciszkanek w kanadyjskim Halifaksie opublikowała na Twitterze urocze wideo. Takiej radości nie da się udawać!

Zakonnica na łyżwach

Kojarzycie ten wyraz twarzy u dzieci, gdy bardzo podoba im się jakaś zabawa? Zapominają wtedy o całym świecie i z pasją mogłyby zajmować się nią godzinami, nie zważając na zmęczenie. Taką właśnie minę miała jedna z nowicjuszek zgromadzenia franciszkanek i franciszkanów w Nowej Szkocji, kiedy wyszła na miejskie lodowisko.

W nagraniu udostępnionym przez siostrę Teresę widzimy młodą kobietę w szarym habicie, pędzącą na łyżwach z gracją olimpijskich panczenistek. Chociaż wideo jest krótkie, jej radosny uśmiech potrafi zarazić pozytywną energią na cały dzień! Bo kto z nas nie chciałby znów cieszyć się jak dziecko z prostych rzeczy?

Tags:
KanadasportWideozakonnica
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail