Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 20/06/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Nowy trener polskiej kadry udał się na pielgrzymkę

Fernando Santos poleciał na pielgrzymkę do Jerozolimy

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Redakcja - 28.01.23

Fernando Santos, który kilka dni temu został nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski, wyjechał na zaplanowany wcześniej urlop. Celem Portugalczyka okazała się... Ziemia Święta.

O wakacyjnych planach Fernando Santosa poinformował portal Interia.pl. Szkoleniowiec wyznaczył termin swojego dwutygodniowego urlopu zaraz po mistrzostwach świata w Katarze, na których prowadził jeszcze reprezentację Portugalii. Przypadł on właśnie na przełom stycznia i lutego.

Dlatego zaledwie kilka godzin po oficjalnej prezentacji w roli trenera polskich piłkarzy (24.01) 68-letni Santos wsiadł do samolotu i odleciał na wakacje. Jak informuje Interia, podczas urlopu razem z małżonką zamierzają odwiedzić Jerozolimę. Do Polski Santos ma powrócić 7 lutego.

Fernando Santos o swojej wierze

Portugalski trener nie ukrywa swojej głębokiej religijności przed piłkarzami, fanami i mediami. „Moja wiara jest otwarta, aby wszyscy mogli ją zobaczyć. Ludzie wiedzą, że jestem katolikiem. Wiedzą, w co wierzę. Wiedzą, że chodzę na mszę. Wiedzą o mnie wszystko. To ważne. Byłoby błędem, gdybym ukrywał te rzeczy, kiedy jestem z nimi, a tego nigdy nie zrobię” – stwierdził Fernando Santos w jednym z ostatnich wywiadów.

Szczególnym nabożeństwem trener darzy Matkę Bożą, a wyjątkową sympatią – sanktuarium w Fatimie. Posługuje także jako… animator kursów przedmałżeńskich. Szerzej o historii jego nawrócenia i zaangażowaniu w życie Kościoła pisaliśmy tutaj oraz tutaj.

Tags:
pielgrzymkapiłka nożnasportwiaraZiemia Święta
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail