Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 03/10/2023 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Chciał okraść kościół, zranił go miecz św. Michała Archanioła. Dający do myślenia „przypadek” w Meksyku

Figura świętego Michała Archanioła raniła złodzieja w kościele w Meksyku

guillermo_celano | Shutterstock

Redakcja - 19.01.23

Życiu przestępcy nie zagraża niebezpieczeństwo. Grożą mu za to dwa lata pozbawienia wolności...

Do niezwykłego zdarzenia doszło w ostatnią sobotę rano (14.01) w kościele pw. Chrystusa Króla w meksykańskim mieście Monterrey. 32-letni Carlos N. przeskoczył przez świątynną balustradę, a następnie rozbił szklane drzwi, by dostać się do budynku celem ograbienia go.

la suite aprés cette publicité

Jako że mężczyzna pozostawał pod wpływem alkoholu (a jak donoszą niektóre media – również narkotyków), miał on problemy z utrzymaniem równowagi. W pewnym momencie, zataczając się, złodziej nadział się szyją na miecz przymocowany do figury św. Michała Archanioła.

la suite aprés cette publicité

Rannego, zakrwawionego rabusia zauważyli przed kościołem przechodnie, którzy zawiadomili służby ratunkowe oraz policję. Po opatrzeniu ran mężczyzna został przewieziony do aresztu. Za włamanie na teren świątyni grożą mu dwa lata pozbawienia wolności.

la suite aprés cette publicité

Lokalne media zauważają, iż to kolejna w ostatnim czasie próba rabunku w meksykańskim kościele, zakończona zatrzymaniem przestępcy przez przechodniów bądź wiernych. Niektórzy internauci w sobotnim zdarzeniu dopatrują się również natychmiastowej „kary Bożej” wobec zranionego złodzieja.

la suite aprés cette publicité
Tags:
kościółMeksykprzestępstwośw. Michał Archanioł
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail