Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 07/06/2023 |
Aleteia logo
Sztuka i podróże
separateurCreated with Sketch.

Benedykt XVI w Polsce i nie tylko. Poznaj najważniejsze dla Ratzingera miejsca

Fryzynga

Rico Markus | Shutterstock

Marienplatz we Fryzyndze

Dawid Gospodarek - 14.01.23

Wybranie najważniejszych dla Josepha Ratzingera miejsc nie było łatwe. Ruszamy jego śladami, od młodości, przez wstąpienie do seminarium, aż po objęcie papieskiego tronu i najważniejsze pielgrzymki.

Benedykt XVI w Polsce był jako papież raz. Ale odwiedzał nasz kraj także przed wstąpieniem na papieski tron. Wybraliśmy kilka najważniejszych dla Ratzingera miejsc. Nie tylko w Polsce, ale i na świecie. To miejscowości związane z jego dzieciństwem, młodością, misją w Kościele: od teologa po papiestwo. Z jakimi miejscami wiążą się dzieje papieża Benedykta XVI? Wybraliśmy 10, naszym zdaniem, najważniejszych.

Kliknij w galerię zdjęć, by poznać najważniejsze dla Benedykta XVI miejsca:

Tags:
Benedykt XVIPapieżpielgrzymkaPolska
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail