Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 28/05/2023 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Postanowienie noworoczne Kamila Stocha? Codzienny różaniec!

Postanowienie noworoczne Kamila Stocha: będzie odmawiał różaniec

Damian Klamka/East News

Redakcja - 02.01.23

Wielokrotny mistrz olimpijski zapytany o postanowienia noworoczne wyznał, że ma jedno i nie jest ono związane ze sportem...

W drugim konkursie trwającego Turnieju Czterech Skoczni, aż trzech Polaków trafiło do pierwszej dziesiątki. Najlepszy z nich okazał się zawodnik z Nowego Targu – Dawid Kubacki, który zajął trzecie miejsce. Na szóstym miejscu uplasował się Piotr Żyła, a na dziewiątym – Kamil Stoch.

Każdego dnia odmówi różaniec za dziecko

Trzykrotny mistrz olimpijski był dość zadowolony ze swojego występu. „Cieszę się, że to był dla mnie kolejny solidny dzień. Przeanalizujemy dokładnie oba moje skoki. Warto się zatrzymać i pomyśleć, co można zrobić lepiej” — powiedział w rozmowie z TVP Sport.

Na pytanie dziennikarza o jego postanowienia na nowy rok odpowiedział, że ma jedno, ale nie jest ono związane ze sportem. „Codziennie odmówię różaniec za jakieś dziecko, któremu dzieje się krzywda w danej chwili” – wyznał Stoch.

Skoczek nigdy nie krył się ze swoją wiarą. „Bardzo Panu Bogu dziękuję, że tyle osiągnąłem” – powiedział po zakończeniu sezonu zimowego w 2018 r. „Nie wstydzę się wiary w Jezusa. Tak zostałem wychowany” – dodał w innym wywiadzie.

Tags:
modlitwaróżaniecsportwiara
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail