Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 22/05/2024 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Postanowienie noworoczne Kamila Stocha? Codzienny różaniec!

Postanowienie noworoczne Kamila Stocha: będzie odmawiał różaniec

Damian Klamka/East News

Redakcja - 02.01.23

Wielokrotny mistrz olimpijski zapytany o postanowienia noworoczne wyznał, że ma jedno i nie jest ono związane ze sportem...

W drugim konkursie trwającego Turnieju Czterech Skoczni, aż trzech Polaków trafiło do pierwszej dziesiątki. Najlepszy z nich okazał się zawodnik z Nowego Targu – Dawid Kubacki, który zajął trzecie miejsce. Na szóstym miejscu uplasował się Piotr Żyła, a na dziewiątym – Kamil Stoch.

Każdego dnia odmówi różaniec za dziecko

Trzykrotny mistrz olimpijski był dość zadowolony ze swojego występu. „Cieszę się, że to był dla mnie kolejny solidny dzień. Przeanalizujemy dokładnie oba moje skoki. Warto się zatrzymać i pomyśleć, co można zrobić lepiej” — powiedział w rozmowie z TVP Sport.

Na pytanie dziennikarza o jego postanowienia na nowy rok odpowiedział, że ma jedno, ale nie jest ono związane ze sportem. „Codziennie odmówię różaniec za jakieś dziecko, któremu dzieje się krzywda w danej chwili” – wyznał Stoch.

Skoczek nigdy nie krył się ze swoją wiarą. „Bardzo Panu Bogu dziękuję, że tyle osiągnąłem” – powiedział po zakończeniu sezonu zimowego w 2018 r. „Nie wstydzę się wiary w Jezusa. Tak zostałem wychowany” – dodał w innym wywiadzie.

Tags:
modlitwaróżaniecsportwiara
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail