Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 24/06/2024 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Jego siostra ma zespół Downa. Z okazji swojego ślubu zrobił dla niej coś pięknego

rodzeństwo z zespołem Downa

@chrisgarafola | Instagram

Anna Gębalska-Berekets - 26.12.22

„Wszystko, co moja siostra zna, to bezwarunkowa miłość i światło. Każdego dnia staram się być lepszym mężczyzną i bardziej przypominać moją siostrę” – mówi Chris.

W dzieciństwie rodzeństwo kłóci się prawie o wszystko, wyrywa sobie zabawki i walczy o uwagę rodziców. Jednocześnie kocha się tak bardzo, że jedno za drugim skoczyłoby w ogień. Niektórzy mówią, że najpiękniejszą rzeczą w tej miłości jest to, że jest ona tak bardzo bezwarunkowa.

Jako dzieci Chris i Brittany byli nierozłączni. Kobieta urodziła się z zespołem Downa. Nigdy jednak nie ulegała chorobie, starała się być jak najbardziej niezależna i chciała osiągać sukcesy takie, jak jej brat. Chris jest modelem, współpracował z takim markami jak New Balance czy Puma.

Od zawsze nierozłączni

W jednym z postów w mediach społecznościowych mężczyzna napisał, że Brittany „zawsze obdarzała go miłością, stawiała mu wyzwania i udzielała mu ponadczasowych lekcji, dając mu niezliczone możliwości szybkiego rozwoju jako mężczyzny i stania się najlepszym bratem, jakim mógł być”.

Kiedy Chris spotkał kobietę swojego życia, natychmiast opowiedział o niej siostrze. Oświadczył się swojej dziewczynie. Młodzi zaczęli planować ślub i wesele. Wiedzieli, że Brittany musi odegrać ważną rolę w tej ceremonii. Ze względu na pandemię COVID-19, narzeczeni wstrzymali się z przygotowaniami do uroczystości. Pragnęli, aby w tym wyjątkowym dla nich dniu towarzyszyła im siostra. Brittany ma jednak bardzo wrażliwy układ odpornościowy. Bliscy obawiali się o jej zdrowie, bowiem kobieta jest bardziej narażona na zakażenia. Jej bezpieczeństwo było dla młodych priorytetem, nawet jeśli tylko planowali zorganizować uroczystość w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół.

„Czy możesz zostać moją druhną?”

Kiedy sytuacja epidemiologiczna wydawała się już opanowana, młodzi zdecydowali o rozpoczęciu przygotowań do swojego wielkiego dnia.

Chris opublikował film na YouTubie, na którym można było zobaczyć jego, Tatianę oraz rozmawiającą z nimi Britanny. Kobieta była zszokowana wiadomością, że jej młodszy brat zamierza się ożenić, ale to, o co Tatiana ją zapytała, po prostu odebrało jej mowę.

„Wiesz, o co chciałabym cię zapytać? Czy możesz zostać moją druhną?” – pyta na nagraniu Tatiana. „Tak, mogę” – odpowiedziała Brittany i popłakała się ze szczęścia.

Nowożeńcy zaskoczyli druhnę wyjątkowym prezentem. W dowód wdzięczności ofiarowali jej piękny pierścionek. „Jest moją najlepszą przyjaciółką od pierwszego dnia mojego życia i nawet kiedy się ożenię, to się nie zmieni” – powiedział Chris. „Kiedy zobaczyłem, jak podekscytowana i poruszona była, uświadomiłem sobie, jak ona bardzo nas kocha. Mam ogromne szczęście, że Brittany jest moją siostrą. Bardzo ją kocham” – dodał.

Brat i siostra są szczęśliwi, że mają siebie nawzajem. „Moim celem jest upewnienie się, że moja siostra prowadzi dobre życie. Że ma kogoś, kto się nią opiekuje i że pozostaje zdrowa. Jeśli ona jest szczęśliwa, ja też” – mówił Chris w jednym z wywiadów.

View this post on Instagram

A post shared by Chris Garafola (@chrisgarafola)

„Miłość jest pięknem”        

Ceremonia ślubna nie była jedyną okazją do tego, aby Chris mógł pokazać, jak ważną osobą w jego życiu jest Brittany. Kilka lat temu mężczyzna zorganizował dla niej urodzinową sesję zdjęciową. Kobieta zawsze chciała być taka, jak jej brat. Jeśli on miał nowy telefon, to ona też wolała podobny model. Kiedy wyjechał na studia, jego siostra też chciała się usamodzielnić i wyprowadziła się z rodzinnego domu (przyłączyła się nawet do społeczności Heartbeet Lifesharing, która zrzesza dorosłe osoby z niepełnosprawnościami).

Dzięki niespodziance przygotowanej przez brata, Brittany, pięknie umalowana i uczesana, pozowała przed kamerą i aparatem. Chris był pod wrażeniem. „Była supermodelką i wiedziała o tym. To był jej dzień, zrobiła to naprawdę profesjonalnie. Radziła sobie o wiele lepiej niż wiele modelek, z którymi pracowałem” – opowiadał ze wzruszeniem.

„Chciałbym, żeby ludzie zakwestionowali to, co uważają za piękne i zdali sobie sprawę, że każdy powinien mieć takie same możliwości w życiu, niezależnie od tego, gdzie się urodził i z czym się urodził” – tłumaczył.

Chris przyznaje, że wiele zawdzięcza siostrze. „To dzięki niej nie biorę małych życiowych błogosławieństw za pewnik. Brittany pokazała mi wszystko, poczynając od tego, jak czuć się pięknie i pewnie we własnej skórze, aż po to, jak kochać bezwarunkowo” – podkreśla.

W jednym z postów na Instagramie model dzieli się też ważnym przesłaniem: „Piękno przybiera różne formy. Miłość jest pięknem. Zaufanie jest pięknem. Charyzma i charakter to piękno. Dla mnie moja siostra Brittany jest uosobieniem piękna. Tak wielu ludzi współczuje osobom o specjalnych potrzebach, takim jak moja siostra z zespołem Downa, ponieważ myślą, że „cierpią”. Zwykle jest zupełnie odwrotnie. To ja cierpię. Jesteśmy tymi, którzy cierpią. Wszystko, co moja siostra zna, to bezwarunkowa miłość i światło. Każdego dnia staram się być lepszym mężczyzną i bardziej przypominać moją siostrę — niezależnie od tego, co społeczeństwo myśli o mnie jako o odnoszącym sukcesy modelu, który ma tak wszystko poukładane”.

Źródła: people.com; lovethispic.com; news.amomama.com; Chris Garafola/Instagram; YouTube

Tags:
rodzeństwoślubzespół Downa
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail