Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 12/06/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

Chcesz ustawić „GPS na Niebo”? Posłuchaj Marcina Wargockiego!

Do głębi - płyta Marcina Wargockiego

Mateusz Stolarski - 06.11.22

Niewielu jest muzyków pasjonatów, którzy dotrwali do wydania trzeciej płyty. A jeszcze mniej takich, którzy koncertują i swoją muzyką dotykają serc. Dlaczego Marcinowi Wargockiemu się udało?

Marcin Wargocki nie tylko wydał kolejny krążek, ale też ruszył w trasę koncertową. Zagrał blisko 20 koncertów, a to nie koniec! Z byciem artystą jest chyba tak, jak z prowadzeniem swojego biznesu. Sukces odnosi tylko 1 na 10. Napisano już tony książek i poradników o tym, jak odnieść sukces. Wiedza to jednak nie wszystko, szczególnie w sferze kultury. Jak to jest, że jednym się udaje, a innym nie?

Marcin Wargocki i prosta recepta

Pasja i wytrwałość. To niezawodna recepta na realizację marzeń. To właśnie dzięki niej udało się Marcinowi Wargockiemu.

Ma 43 lata, żonę i trójkę dzieci. Początki pasji Marcina były dosyć zwyczajne. Najpierw nauczył się grać na gitarze. Potem usłyszał zespół Stare Dobre Małżeństwo. Pokochał ich i ta miłość trwa do dziś.

Koncert premierowy płyty Do Głębi Marcina Wargockiego

Następnie wydał 3 płyty i zagrał kilkadziesiąt koncertów w całym kraju. Jego utwory gościły na kilku listach przebojów. Na scenie muzyki z dobrym przesłaniem to nieczęsty przypadek. Tym bardziej, że Marcin nie jest zawodowym muzykiem. Muzyka to jego pasja, jednak by utrzymać rodzinę zajmuje się czymś zupełnie innym.

„GPS na Niebo”

Początki były skromne. GPS na Niebo nagrywał solo. Ale już wtedy wiedział, co chce ludziom dawać. Pokazywać kierunek, dawać nadzieję. Pozwolić na zamyślenie się i zejście głębiej w życie, a także w relację z Bogiem. I choć debiutowi daleko było do ideału, to muzyka poruszała serce wielu ludzi. Wargocki zapewniał:

Chcę, aby moja muzyka dawała mi oraz moim słuchaczom nadzieję. Ma pomóc na nowo nastawić GPS, gdy straciliśmy sygnał. Nie jesteśmy sami.

Marcin Wargocki i „Do głębi”

Kolejny krążek Nie wątp pokazał, że Marcin nie boi się rozwijać. Do współpracy zaprosił dwójkę utalentowanych muzyków: Bogdana Żywka i Annę Bojas. Nadało to nowej głębi jego muzyce i ją ubogaciło.

Przez trzy lata od wydania krążka Nie wątp Marcin nie stał w miejscu. Na najnowszej płycie Do głębi słychać i widać, że jest „poziom wyżej”. Gra lepiej i ma więcej swobody scenicznej. Rozrósł się także skład muzyków współtworzących zespół. Tym razem na scenie pojawiło się 5 osób. Marcinowi towarzyszą: Bogdan Żywek (gitara, piano, hammond), Anna Bojas (skrzypce, chórki), Katarzyna Wierzbicka (altówka, kalimba) oraz Roman Ziobro (kontrabas, gitara basowa).

Koncerty Marcina Wargockiego

Ludzie, którzy przychodzą na występ Marcina, oczekują koncertu, a dostają o wiele więcej. Tym bardziej, że Wargocki należy do grona artystów, których warto słuchać na żywo. Nie może być inaczej, skoro w swojej twórczości chce pomóc słuchaczom zrozumieć lepiej życie z Bożej perspektywy.

Pewnie to truizm, jednak w przypadku Marcina sprawdza się on w 100 procentach. A co dalej? To nie koniec historii muzycznej przygody. W planach jest czwarta płyta. Marcin z pewnością zaskoczy czymś nowym. Może więc warto ufać Bogu i wytrwale spełniać dobre pragnienia? Może to jest sekret sukcesu? A może lepiej napisać: szczęścia.

Do głębi - płyta Marcina Wargockiego

*Najbliższe koncerty w ramach DO GŁĘBI Tour:
13.11.2022 – parafia Miedzeszyn
20.11.2022 – parafia w Kałuszynie
27.11.2022 – parafia NSPJ w Starej Miłośnie

Więcej informacji na oficjalnym profilu Marcina Wargockiego na Facebooku

Tags:
bógmuzykamuzyka chrześcijańska
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail