Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 03/10/2023 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

„Haniebny czyn”. Nieznani sprawcy zniszczyli nagrobki i maryjną figurę na Dolnym Śląsku

profanacja figury Maryi w Pustkowie Żurawskim

fot. OSP Pustków Żurawski | Facebook

Redakcja - 03.11.22

Do bulwersującego zdarzenia doszło w nocy z 31 października na 1 listopada w podwrocławskich Wierzbicach.

O zdarzeniu poinformował „Gość Niedzielny”. Nieznani sprawcy rozbili umieszczoną w kopii lurdzkiej groty figurę Matki Bożej. Zniszczyli także nagrobek jednej z sióstr józefitek oraz wyjęli krzyż z dziecięcego grobu.

la suite aprés cette publicité

„Figura już jest nie do odratowania. A przyjechała do nas ponad dwadzieścia lat temu aż z Lourdes. Parafianie się przy niej modlili i ma ogromną wartość sentymentalną” – wyjaśnia proboszcz wierzbickiej parafii pw. Bożego Ciała i Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, ks. Leszek Bojarski.

la suite aprés cette publicité

„Jeszcze nie wiem, czy wstawimy nową figurę. Zobaczymy. Do tej pory nic takiego w parafii nie miało miejsca. Tylko drobne kradzieże zniczy czy kwiatów” – dodaje duchowny. Jego zdaniem za akt profanacji odpowiadać może młodzież imprezująca w noc halloweenową.

la suite aprés cette publicité

Sprawców aktu wandalizmu poszukuje policja. Do poszukiwań przyłączyli się również członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z pobliskiego Pustkowa Żurawskiego. „Piętnujemy takie zachowania. (…) nagłaśniamy sprawę, by ktokolwiek, kto widział sytuację bądź sprawców, jak najszybciej zgłosił to do organów ścigania” – czytamy na profilu jednostki.

la suite aprés cette publicité
Tags:
halloweenlourdesMaryjaprofanacjaprzestępstwo
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail