Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 16/06/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

„Haniebny czyn”. Nieznani sprawcy zniszczyli nagrobki i maryjną figurę na Dolnym Śląsku

profanacja figury Maryi w Pustkowie Żurawskim

fot. OSP Pustków Żurawski | Facebook

Redakcja - 03.11.22

Do bulwersującego zdarzenia doszło w nocy z 31 października na 1 listopada w podwrocławskich Wierzbicach.

O zdarzeniu poinformował „Gość Niedzielny”. Nieznani sprawcy rozbili umieszczoną w kopii lurdzkiej groty figurę Matki Bożej. Zniszczyli także nagrobek jednej z sióstr józefitek oraz wyjęli krzyż z dziecięcego grobu.

„Figura już jest nie do odratowania. A przyjechała do nas ponad dwadzieścia lat temu aż z Lourdes. Parafianie się przy niej modlili i ma ogromną wartość sentymentalną” – wyjaśnia proboszcz wierzbickiej parafii pw. Bożego Ciała i Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, ks. Leszek Bojarski.

„Jeszcze nie wiem, czy wstawimy nową figurę. Zobaczymy. Do tej pory nic takiego w parafii nie miało miejsca. Tylko drobne kradzieże zniczy czy kwiatów” – dodaje duchowny. Jego zdaniem za akt profanacji odpowiadać może młodzież imprezująca w noc halloweenową.

Sprawców aktu wandalizmu poszukuje policja. Do poszukiwań przyłączyli się również członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z pobliskiego Pustkowa Żurawskiego. „Piętnujemy takie zachowania. (…) nagłaśniamy sprawę, by ktokolwiek, kto widział sytuację bądź sprawców, jak najszybciej zgłosił to do organów ścigania” – czytamy na profilu jednostki.

Tags:
halloweenlourdesMaryjaprofanacjaprzestępstwo
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail