Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 25/05/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Siedmioro dzieci dokonało samookaleczenia. Tragiczny finał niebezpiecznej gry

Dzieci okaleczyły się grze Huggy Wuggy

Beata Zawrzel/REPORTER

Dolors Massot - Karol Wojteczek - 03.10.22

Siedmioro szóstoklasistów ze szkoły podstawowej w urugwajskim Barros Blancos nacięło sobie ręce pod wpływem zachęty płynącej z jednego ze spin-off'ów popularnej również w Polsce gry Huggy Wuggy. W przypadku dwójki z nich konieczna była hospitalizacja.

Do zdarzenia doszło przed dwoma tygodniami. Rannych szóstoklasistów przyłapał w trakcie „zabawy” nauczyciel, który następnie wezwał karetkę.

Huggy Wuggy to morderczy, gigantyczny pluszak z gry komputerowej Poppy Playtime. W produkcji tej zadaniem użytkownika jest nie dać się złapać bestii i, rozwiązując szereg łamigłówek, uciec z nawiedzonej fabryki zabawek. Mimo kreskówkowej grafiki, gra, jak zaznaczają jej twórcy, przeznaczona jest dla osób powyżej 16 roku życia z uwagi na wysoką zawartość przemocy.

Z powodu swojej bajkowej oprawy produkcja zdobyła niestety dużą popularność wśród najmłodszych użytkowników komputerów, również w Polsce. W sklepach, a nawet w przedszkolach, pojawiły się maskotki i gadżety związane z jej bohaterami (włącznie z kostiumami), w sieci zaś liczne klony gry i filmy jej poświęcone. To właśnie jedno z takich nagrań na YouTubie zachęcać miało graczy do samookaleczeń.

Szczegółowo o zagrożeniach związanych z postacią Huggy Wuggy i grą Poppy Playtime pisał na naszych łamach prof. Jakub Andrzejczak. Przykład tej produkcji nie jest pierwszym, w którym zachęca się użytkowników do wyrządzania sobie krzywdy. Do samobójstwa zachęcać mieli m.in. twórcy internetowego wyzwania „Błękitny wieloryb” oraz nagrań związanych z lalką Momo.

Tags:
bajkadzieciprzemocpsychologia
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail