Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 23/06/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Niemowlę pojawiło się w klasztorze! „Nowe życie to nie tylko bracia nowicjusze”

noworodek w klasztorze dominikanów w Warszawie

fot. ArtMediaFactory/Shutterstock; Dominikanie Służew/Facebook

Redakcja - 22.08.22

Radosną nowiną podzielili się dominikanie z warszawskiego Służewia...

Nowe życie na Służewie to nie tylko nowi bracia nowicjusze 🙃 Kilkanaście dni temu na świat przyszedł syn jednej z rodzin, które uciekając w marcu przed wojną w Ukrainieznalazły schronienie w naszym klasztorze. Mamy zatem w klasztorze niemowlaka 👼 Chłopiec otrzymał imię Dominik🔥” – na cześć naszego założyciela i patrona naszej parafii. Wielka radość!🥳” – czytamy w poście opublikowanym na fanpage’u klasztoru.

Pamiętajcie w modlitwie o nim, jego bliskich i wszystkich, którzy w poszukiwaniu bezpieczeństwa musieli uciekać z własnych domów” – dodali ojcowie. Służewski klasztor prócz przyjęcia uchodźców i organizacji zbiórek wprowadził również m.in. dyżury w konfesjonałach w językach ukraińskim i rosyjskim.

Bilans zbrodni rośnie…

Według (znacząco niepełnych, jak się podkreśla) danych Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) od początku rosyjskiej inwazji zginęło na Ukrainie 5514 cywili, a kolejnych 7698 zostało rannych. W liczbie tej zawiera się co najmniej 356 zabitych dzieci (stan na 19.08). Wyższe szacunki podaje jednak strona ukraińska, wedle której w samym Mariupolu zginąć miało nawet 25 tys. mieszkańców.

16 marca Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze uznał rosyjską agresję na Ukrainę za nielegalną i zażądał jej natychmiastowego zakończenia. Na rozpatrzenie przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym czeka oskarżenie o popełnianie przez Rosję zbrodni wojennych. Według stanu na 17 lipca, kraj ten podejrzewa się o dopuszczenie się ok. 23 tys. takich przypadków od początku inwazji. Przedstawiciele Rosji nie stawili się do tej pory na wysłuchaniu stron przed Trybunałem.

Módlmy się o pokój

Módlmy się o pokój słowami modlitwy św. Jana Pawła II:

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim, i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

Usłysz krzyk wszystkich Twoich dzieci, udręczone błaganie całej ludzkości. Niech już nie będzie więcej wojny – złej przygody, z której nie ma odwrotu. Niech już nie będzie więcej wojny – kłębowiska walki i przemocy. Spraw, niech ustanie wojna [w Ukrainie], która zagraża Twoim stworzeniom na niebie, na ziemi i w morzu.

Z Maryją, Matką Jezusa i naszą, błagamy Cię, przemów do serc ludzi odpowiedzialnych za losy narodów. Zniszcz logikę odwetów i zemsty, a podaj przez Ducha Świętego nowe rozwiązania wielkoduszne i szlachetne, w dialogu i cierpliwym wyczekiwaniu bardziej owocne niż gwałtowne działania wojenne. Amen.

Tags:
dzieciklasztorUchodźcyUkrainawojna
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail