Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 16/07/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

Zbliża się premiera „Johnny’ego”… Zobacz nowy zwiastun filmu o ks. Kaczkowskim i posłuchaj utworu promującego!

film o ks. Janie Kaczkowskim

"Johnny" (2022), reż. Daniel Jaroszek

Na zdjęciu: Piotr Trojan, Dawid Ogrodnik

Redakcja - 17.08.22

23 września na ekranach kin zadebiutuje długo wyczekiwany film o ks. Janie Kaczkowskim pt. „Johnny” w reż. Daniela Jaroszka. Dziś swoją premierę miały zwiastun produkcji oraz promujący ją utwór muzyczny.

Oparta na prawdziwej historii opowieść o niezwykłej przyjaźni ks. Jana Kaczkowskiego i Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu, zawalczy we wrześniu o Złote Lwy podczas 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

W rolę charyzmatycznego duchownego ks. Jana Kaczkowskiego wciela się Dawid Ogrodnik. Patryka Galewskiego zagra Piotr Trojan, wielokrotnie nagradzany za występ w filmie 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy. Na ekranie zobaczymy również m.in. Magdalenę Czerwińską, Annę Dymną, Marię Pakulnis, Martę Stalmierską, Witolda Dębickiego, Michała Kaletę i Joachima Lamżę

film o ks. Janie Kaczkowskim

„Uważam, że ten film będzie bardzo ważny, gdyż opowiada o cudownych międzyludzkich relacjach. O tym, jak powinniśmy się szanować i jak jesteśmy sobie nawzajem potrzebni. O tym, że nie powinniśmy oceniać się po powierzchownych cechach, bo ważna jest przyjaźń drugiego człowieka. To jest coś, co w tej chwili w życiu jest nam bardzo potrzebne. Ten film może dać siłę wielu osobom i zmusić je do przemyśleń” – mówi Anna Dymna. 

„Ten film jest generalnie o człowieczeństwie, o tym, jak można pozbyć się egoizmu w kluczowym momencie odchodzenia. O tym, że do samego końca można zachowywać się fantastycznie, ciągle być altruistycznie nastawionym do ludzi i świata” – dodaje Joachim Lamża. 

Zobacz najnowszy zwiastun filmu:

Jak czuje się człowiek, który żegna się z życiem?

Dzisiaj (17.08) premierę ma również utwórNie zrozumie nas w wykonaniu Dawida Karpiuka, skomponowany specjalnie na potrzeby filmu.

Nie zrozumie nas to piosenka o kończącej się miłości, o tym, że czasem nie da się zatrzymać rozpadu, odchodzenia. Z drugiej strony chciałem spróbować poczuć, jak czuje się człowiek, który żegna się z życiem. W dodatku człowiek – jak sądzę – wierzący. Jakie rozmowy on prowadzi w głowie? Jakie ma dylematy? Spróbowałem [opisać] moje osobiste pożegnanie z bardzo ważną dla mnie osobą; pożegnanie, którego żadne z nas nie potrafiło zatrzymać, pogodzić z historią o odchodzeniu, wątpliwościach, próbach zatrzymania – miłości, życia – wszystko jedno. Kto nie płakał, nie zrozumie” – mówi wykonawca i autor słów piosenki Dawid Karpiuk. 

Pod koniec września na rynku pojawi się winyl ze ścieżką dźwiękową z filmu Johnny. Autorem muzyki jest Michał Kush, wielokrotnie nagradzany Fryderykami, multiplatynowy producent i kompozytor, twórca wszystkich dotychczasowych płyt Darii Zawiałow.

Źródło: materiały producenta

Tags:
filmJan Kaczkowskiprzyjaźń
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail