Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 14/04/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Biblia ocaliła kobietę przed wybuchem. To już drugi taki przypadek na Ukrainie!

Biblia ocaliła życie kobiecie na Ukrainie

fot. Pavel Protopopov | Facebook

Karol Wojteczek - 05.08.22

Niezwykłą historią podzielił się w mediach społecznościowych ukraiński pastor Pavel Protopopov. Biblia, którą nosiła w torebce pani Swietłana, ocaliła ją przed uderzeniem odłamka, gdy tuż obok eksplodował pocisk artyleryjski.

Pocisk eksplodować miał zaledwie dwa metry od kobiety. Odłamek, który w nią uderzył, gdyby nie zatrzymał się na kartach Pisma Świętego, prawdopodobnie trafiłby w serce. „Biblia ratuje nie tylko duszę, ale i ciało! Przybliż Biblię do swojego serca!” – skomentował zdarzenie duchowny protestanckiego Kościoła Biblijnego Pojednania w Humaniu.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że niezwykle podobna sytuacja miała miejsce w kwietniu br. Trzymane w kieszeni Pismo Święte ocaliło wówczas życie mężczyzny, zatrzymując kulę, którą w jego kierunku wystrzelili Rosjanie. Więcej o tej historii pisaliśmy tutaj.

Bilans zbrodni rośnie…

Według (znacząco niepełnych, jak się podkreśla) danych Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) od początku rosyjskiej inwazji zginęło na Ukrainie 5327 cywili, a kolejnych 7257 zostało rannych. W liczbie tej zawiera się co najmniej 352 zabitych dzieci (stan na 1.08). Wyższe szacunki podaje jednak strona ukraińska, wedle której w samym Mariupolu zginąć miało nawet 25 tys. mieszkańców.

16 marca Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze uznał rosyjską agresję na Ukrainę za nielegalną i zażądał jej natychmiastowego zakończenia. Na rozpatrzenie przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym czeka oskarżenie o popełnianie przez Rosję zbrodni wojennych. Według stanu na 17 lipca, kraj ten podejrzewa się o dopuszczenie się ok. 23 tys. takich przypadków od początku inwazji. Przedstawiciele Rosji nie stawili się do tej pory na wysłuchaniu stron przed Trybunałem.

Módlmy się o pokój

Módlmy się o pokój słowami modlitwy św. Jana Pawła II:

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim, i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

Usłysz krzyk wszystkich Twoich dzieci, udręczone błaganie całej ludzkości. Niech już nie będzie więcej wojny – złej przygody, z której nie ma odwrotu. Niech już nie będzie więcej wojny – kłębowiska walki i przemocy. Spraw, niech ustanie wojna [w Ukrainie], która zagraża Twoim stworzeniom na niebie, na ziemi i w morzu.

Z Maryją, Matką Jezusa i naszą, błagamy Cię, przemów do serc ludzi odpowiedzialnych za losy narodów. Zniszcz logikę odwetów i zemsty, a podaj przez Ducha Świętego nowe rozwiązania wielkoduszne i szlachetne, w dialogu i cierpliwym wyczekiwaniu bardziej owocne niż gwałtowne działania wojenne. Amen.

Tags:
bibliaUkrainawojna
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail