Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 14/06/2024 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Tata, rak i talent show. Ta dziewczynka ma wielki głos i jeszcze większe serce!

Madison Taylor Baez

America's Got Talent | Youtube

Anna Malec - 07.07.22

Madison Taylor Baez zaczęła śpiewać, gdy miała 3 latka. W nietypowym miejscu, bo przy szpitalnym łóżku swojego taty...

Tego dnia 11-letnia Madison Taylor Baez była wraz z tatą, Chrisem, na widowni America’s Got Talent. Wzruszała się, śmiała, zadziwiała oglądając występy kolejnych uczestników, gotowych spełnić swój amerykański sen. Nie wiedziała, że za chwilę i ona dostanie szansę, by stanąć na słynnej na cały świat scenie…

Z widowni prosto na scenę

Program ma nietypowy zwyczaj. W przerwie reklamowej, gdy jurorzy mają chwilę oddechu, a scenografowie przygotowują scenę do kolejnych występów, po widowni chodzi pan z „gorącym mikrofonem”. Kto chce, może zaśpiewać – tu już talent nie jest potrzebny, chodzi o dobrą zabawę i o to, by podczas pauzy umilić gościom czas.

„No to kto następny? Kto chce wystąpić?” – słychać głos zza mikrofonu. Kamery nie zostały wyłączone i nadal rejestrują to, co dzieje się na widowni. Rękę podnosi filigranowa, uśmiechnięta dziewczynka, która śmiało chwyta mikrofon. I wprawia w zdumienie nawet najbardziej srogiego jurora, Simona Cowella, który wraca właśnie zza kulis ze szklanką wody. Jak potem przyzna, w przerwie zazwyczaj wychodzi z sali, bo nie przepada za słuchaniem występów z widowni. W tym przypadku jednak… przepadł! Przepadł, słysząc dźwięki wydobywające się prosto z wnętrza tej 11-latki!

Wtedy jeszcze nikt nie wiedział, jaka historia kryje się za tym potężnym, ukrytym w małej Madison głosem…

View this post on Instagram

A post shared by America’s Got Talent Auditions (@agtauditions)

„Chcę pomóc tacie w walce z rakiem”

Dziewczynka, wyraźnie wzruszona, przy owacjach równie wzruszonej widowni, została zaproszona na scenę. Na początku trudno zrozumieć, co mówi, emocje wzięły górę. Madison, odpowiadając na pytania jury, słowa przeplata płaczem. A potem bierze się w garść i zaczyna śpiewać Amazing Grace. Ten utwór znają wszyscy fani muzyki gospel.

Okazuje się, że to nie przypadkowy, choć intuicyjny wybór. Amazing Grace, utwór nazywany też hymnem chrześcijańskim, to pochodzące z XVIII wieku dzieło napisane przez Johna Newmana. Autor miał go stworzyć w podziękowaniu za uratowanie życia, po tym, jak przeżył silny sztorm.

A Madison o uratowaniu życia, choć ma dopiero 11 lat, wie zaskakująco dużo… Gdy miała 3 latka, jej tata zachorował na nowotwór. To wtedy dziewczynka nauczyła się śpiewać, by w ten sposób pocieszać tatę podczas chemioterapii.

„Walczę z rakiem od dziewięciu lat, i to jest powód, dla którego ona zaczęła śpiewać, śpiewała dla mnie w szpitalu, żebym czuł się lepiej. I ja naprawdę czułem się znacznie lepiej” – powiedział po występie córki Chris.

A dziewczynka, zapytana przez Howiego Mandela, jednego z jurorów, co zrobi z milionem dolarów, jeśli wygra program, odpowiedziała bez wahania: „Chciałabym pomóc mojemu tacie, który choruje na raka okrężnicy”.

Złoty przycisk dla Madison

Ten sam juror, słysząc okrzyki z widowni, postanowił jeszcze przed głosowaniem wcisnąć „złoty przycisk”! W ten sposób Madison trafiła od razu do odcinków na żywo i zdobyła szansę na finał.

„Jesteś naprawdę odważna”, „Do dopiero początek”, „To było magiczne” – mówili jurorzy. A Madison przyznała, że jest wielką fanką programu, oglądała AGT odkąd skończyła 4 lata. Za każdym razem pytała: „Tato, kiedy będę mogła tam wystąpić?”. A on odpowiadał: „Pewnego dnia tam będziesz”.

I dodał, przytulając córkę: „Jestem z ciebie bardzo dumny”.

Przygotujcie chusteczki i zobaczcie ten piękny występ:

Tags:
ojciecraktalent
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail