Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 30/03/2023 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

45 sekund wzruszenia. Jak młody kapłan po wyświęceniu rzucił się mamie w ramiona [WIDEO]

mlody_ksiadz_przytula_mame_po_swieceniach.jpg

@Sachinettiyil | Twitter

Maria Ziółkowska - 28.06.22

Gdy zobaczyłam po raz pierwszy ten filmik, ścisnęło mnie za gardło i serce, choć nie pada tam ani jedno słowo. Nie musiało. Tutaj najgłośniej mówią gesty i emocje. Więź matki z synem. Świeżo wyświęconego kapłana i matki świeżo wyświęconego kapłana. Obejrzycie je poniżej.

Tylko chwila

Pamiętam swoje zaskoczenie, gdy po wypowiedzeniu formułki ślubnej dotarło do mnie, że zostałam żoną, że mam męża. Sama przysięga trwała może dwie minuty. Tylko tyle wystarczyło. Kilka zdań, które zmieniły całe przyszłe życie. Nie tylko moje. Siła sakramentu!

Tak było w przypadku tego chłopaka, który w ciągu kilku minut, po kilku zdaniach biskupa, stał się kapłanem. Zmieniło to całe jego przyszłe życie. I nie tylko jego.

To, co się potem wydarzyło, zostało zarejestrowane na tym króciutkim nagraniu. 45 bogatych sekund. Nie umiem przejść obok tego nagrania obojętnie. Chwyta mnie bardzo za serce.

RĘCE ZŁOŻONE DO MODLITWY

Matka

Na nagraniu widzimy młodego chłopaka. Jest bardzo poruszony, właśnie przed chwilą został wyświęcony na kapłana. Przed nim stoi jego mama, niższa od niego o głowę. On, z ogromnym przejęciem zbiera się, aby ją pobłogosławić – pierwszy raz w swym życiu. Ale matka bierze jego dłonie, całuje, wyciera chusteczką, jakby chciała wziąć to błogosławieństwo na później. Wreszcie wolne ręce syna przystępują do błogosławieństwa, a mama robi znak krzyża. Po wszystkim niezwykle wzruszony chłopak szybko obejmują swoją mamę. I tak trwają oboje w tych objęciach, czas zastyga.

Przechodzi mnie dreszcz, gdy na to patrzę. Przed oczami przelatują mi te momenty, kiedy moja malutka córeczka potrzebowała się przytulić, schować w moich ramionach, wypłakać. Nie umiem opisać, co czuje wtedy moje matczyne serce. Może trochę zbyt patetycznie powiem, że właśnie po to zostało stworzone…

Wróćmy jednak do filmu. Czy wywiązuje się między naszym bohaterami dialog? Tego nie wiemy. Może krótkie „mamo”, „synku”… To już nie dla naszych uszu. A także to, co te dwa serca właśnie przeżywają: dumę, radość, strach przed nieznanym… ufność Bogu? Na pewno jest tam miłość. Miłość dziecka do swojej mamy. Między mamą i jej synem, który mimo tego, że dawno ją przerósł, to wciąż w jej ramionach znajduje ukojenie.

Oto wspomniane nagranie:

Tags:
kapłaństwomacierzyństwo
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail