Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 31/01/2023 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Podczas mszy mały szkrab wszedł do prezbiterium. Urocza reakcja księży! [wideo]

shutterstock_1171927342.jpg

Shutterstock | Tomsickova Tatyana

Redakcja - 23.06.22

Na zakończenie mszy w Boże Ciało lud wierny nabożnie odśpiewuje „Chwała i dziękczynienie...”. W tym momencie „na scenę” – pardon!, do prezbiterium – świeżo wyuczonym krokiem wchodzi ten młody dżentelmen. I kradnie serca wiernych oraz kapłanów. Pora, żeby skradł i wasze, drodzy Czytelnicy ;-) Zobaczcie to nagranie!

Savez-vous que Aleteia ne peut vivre que grâce à la générosité de ses lecteurs
JE DONNE
Aleteia a vraiment besoin de vous

Chłopiec spacerował spokojnie po kościele, ale w końcu postanowił przekroczyć granicę balasek ołtarzowych i przywitać się grzecznie z celebransami. Jak na dżentelmena przystało, wytrzymał (prawie) do końca Eucharystii.

Czy ja widzę biskupa?

Od pierwszego kapłana, którego zaczepił, dostał słodkiego buziaka w czółko. Ale nie mógł odpuścić sobie przywitania się z biskupem. (Kto by z takiej okazji nie skorzystał, drodzy państwo?)

Potem chłopiec zostaje „procesyjnie” przeniesiony na rękach do zakrystii 😄 Na końcu nagrania widzimy, że po tej krótkiej przygodzie wraca z powrotem w objęcia ukochanej mamy.

@pastelowyy

boże ciało 🙂

♬ dźwiÄ™k oryginalny – pastelowyy

Całe nagranie trwa kilka minut, ale jest tak urocze, że postanowiliśmy się nim z wami podzielić. Kto wie, może byliśmy świadkami rodzącego się wczesnego powołania kapłańskiego 😉 Tak czy inaczej, mamy nadzieję, że obejrzenie tego wideo przyniesie wam odrobinę radości.

PS Zerknijcie przy okazji do tych tekstów, nie zawiedziecie się 😉 👇

Tags:
dziecihumormszaWideo
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!