Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 22/05/2024 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Znaleźli krzyżyk na środku pola. Właśnie w tym czasie bardzo potrzebowali znaku od Boga

SPAIN

El crucifijo apareció en momentos de zozobra.

Redakcja - 19.05.22

Bez względu na to, jak bardzo się staramy, marzenia Pana zawsze znacznie przewyższają nasze choćby największe marzenia.

Członkowie hiszpańskiej wspólnoty Cursillos de Cristiandad wierzą, że jeśli utracą krucyfiks, który noszą, to stanie się to tylko dla jakiegoś większego dobra. Na co dzień mają go zawsze przy sobie, by z wiarą i oddaniem kierować swoje dzieła i myśli do Pana.

Potrzebowali znaku od Boga

Na działce budowlanej w Alcalá de Henares w 2009 roku miały rozpocząć się prace nad powstaniem prywatnej szkoły katolickiej. Mimo trudnych sytuacji, w jakich do tej pory znajdowała się zatrudniona przez szkołę kadra, wszyscy wyszli z nich zjednoczeni i pełni apostolskiego ducha.

Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostały cztery miesiące. Jednak szkoła zmagała się z ogromną niechęcią społeczności lokalnej, zdarzały się nawet agresywne zachowania, takie jak rzucanie kamieniami w okna. W obliczu tak dużej niechęci do szkoły zapisało się niewielu studentów.

SPAIN

22 kwietnia 2009 r. jeden z pracowników zaproponował, by może jednak zaniechać budowy szkoły. Nie mieli bowiem ani wsparcia, ani skończonego budynku szkolnego. Zastanawiali się, co należało zrobić.

SPAIN

„Liczę na ciebie”

Odpowiedź była „w rękach” tego pracownika. A raczej, w jego rękach był mały metalowy krucyfiks, cały w błocie, z wygrawerowanym na odwrocie napisem: „Liczę na ciebie”. Znalazł go na placu budowy.

Zaprawdę, Pan czekał na każdego z tych, którzy tworzą „rodzinę” tej katolickiej szkoły. Osoby z różnych wspólnot Kościoła oraz osoby, do których Bóg chce powiedzieć „Miłujcie się wzajemnie, tak jak Ja was umiłowałem” (J 13,34). Bez względu na to, jak bardzo się staramy, marzenia Pana zawsze znacznie przewyższają nasze choćby największe marzenia.

Historia krzyża przypomina nam, że wszystko działa razem dla dobra tych, którzy kochają Boga i pomaga nam żyć w prawdzie. To prawdziwa i opatrznościowa historia, która miała miejsce w szkole Alborada w Alcalá de Henares. Ale jest to także historia, która rzuca wyzwanie każdemu z nas: dla człowieka sens historii życia to Chrystus, i życie na Jego chwałę.

SPAIN

Słowami, które dają szczęście

Krucyfiks znaleziony w szkole Alborada odnawia naszą wizję edukacji katolickiej: potwierdzając, że musimy dążyć do zapewnienia edukacji, która wypełnia życie uczniów duchem Chrystusa. 

COLEGIO ALBORADA

Alborada jest naprawdę uprzywilejowaną szkołą, ponieważ ma krucyfiks, który zawsze jej towarzyszy, przypomina o znaczeniu bycia szkołą inspirowaną wartościami katolickimi. Na odwrocie krucyfiksu znalezionego w otwartym polu jest napisane: „Liczę na ciebie!” A z tymi tym „rodzina Alborada” może czuć się naprawdę szczęśliwa, bo bezinteresowność, z jaką Bóg im mówi: „Jestem z wami”, staje się rzeczywista.

Tags:
dobra historiaedukacja
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail