Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 16/06/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Papież Franciszek na wózku inwalidzkim. Bolesna kontuzja Ojca Świętego

papież Franciszek jedzie na wózku inwalidzkim podczas audiencji w auli Pawła VI w Watykanie

ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News

o. Stanisław Tasiemski OP / KAI - o. Łukasz Sośniak SJ / Radio Watykańskie - Katolicka Agencja Informacyjna - 05.05.22

Na dzisiejsze (5.05) spotkanie z przełożonymi generalnymi zakonów żeńskich Ojciec Święty został wwieziony na wózku inwalidzkim. Sytuacja ma związek z naderwanym więzadłem w prawym kolanie papieża. Kontuzja uniemożliwia Franciszkowi chodzenie i zmusiła go do rezygnacji z udziału w części zaplanowanych spotkań i nabożeństw.

W trakcie dzisiejszej audiencji w Auli Pawła VI Ojciec Święty gościł uczestniczki zjazdu Międzynarodowej Unii Przełożonych Generalnych zgromadzeń żeńskich. Zrzesza ona niemal tysiąc przełożonych generalnych zgromadzeń i instytutów żeńskich z ponad 100 krajów. Łącznie reprezentują one ok. 450 tys. zakonnic z całego świata. Papież w wygłoszonym słowie zaproponował siostrom refleksję nad sceną umywania nóg w Wieczerniku. Syn Boży stawia się w niej w pozycji sługi.

Kontuzja Franciszka spowodowana jest powodującym uporczywy ból naderwaniem więzadła w prawym kolanie. Zgodnie z informacjami pisma „Il Fatto Quotidiano” Ojciec Święty przeszedł kilkukrotny zabieg infiltracji (wstrzyknięcia płynu). W najbliższym czasie czeka go jednak operacja uszkodzonej nogi. Papież, mimo odwołania części spotkań i scedowania niektórych nabożeństw na swoich współpracowników, nie zastosował się również do porad lekarzy, zalecających 10-15 dni bezwzględnego odpoczynku. Franciszek już raz potrzebował wózka inwalidzkiego, po operacji jelita grubego, którą przeszedł w lipcu ub.r.

Cierpienie odczuwane przez Ojca Świętego zarejestrowała po wczorajszej audiencji generalnej m.in. kamera EWTN:

Tags:
audiencjachorobaniepełnosprawnośćpapież Franciszek
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail