Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 26/05/2024 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Takiego lotu jeszcze nie było! „Ukłony dla wniebowziętych dziewczyn”

kobieca załoga Enter Air

Enter Air/Facebook

Redakcja - 31.03.22

Lot z Warszawy do Hurghady i z powrotem, który odbył się 24 marca, zapisał się w historii linii lotniczej Enter Air. Po raz pierwszy załoga składała się wyłącznie z kobiet!

Wyjątkowym lotem w mediach społecznościowych pochwaliła się linia Enter Air.

Taki dzień, jak wczorajszy, nie zdarza się często w lotnictwie. W Enter Air taki lot był pierwszym, kiedy to rejs wykonała siedmioosobowa damska Załoga pod dowództwem kpt. Katarzyny Kapitan. 👩🏼‍✈️

Jak podaje portal „Rynek Lotniczy”,

Lot pod dowództwem kpt. Katarzyny Kapitan odbył się samolotem SP-ESB na trasie Warszawa – Hurghada (ENT7149) oraz na trasie powrotnej (ENT7150). Był to pierwszy rejs Enter Air obsługiwany przez całkowicie kobiecą załogę. Oprócz kapitan wzięły w nim udział pierwsza oficer Magdalena Tubylewicz oraz załoga szefowej pokładu Zuzanny Pniewskiej w składzie: Karolina, Katarzyna, Zuzanna i Aleksandra, które zajęły się bezpieczeństwem i komfortem pasażerów.

(…) Instytucją która monitoruje oraz promuje obecność kobiet za sterami samolotów jest International Society of Women Airline Pilots. Według danych stowarzyszenia obecnie jedynie 5,8% pilotów cywilnych na świecie stanowią kobiety.

Internauci kibicują lotniczej załodze.

  • Super Dziewczyny ✈️❤️ Ilu startów, tylu lądowań 💗
  • Lecieliśmy z Warszawy lot 7149. Hamowanie w Hurgadzie jak na ręcznym 😀 cieszę się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Gratulacje!
  • Z Panią Kasią leciałem do Hurgady. Super lot 🥰
  • Ukłony dla naszych wniebowziętych Pań: za profesjonalizm i uśmiech 😉
  • Czad!!! Tak trzymać i oby było ich więcej…

Tags:
kobietypodróż
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail