Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 29/05/2023 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Takiego lotu jeszcze nie było! „Ukłony dla wniebowziętych dziewczyn”

kobieca załoga Enter Air

Enter Air/Facebook

Redakcja - 31.03.22

Lot z Warszawy do Hurghady i z powrotem, który odbył się 24 marca, zapisał się w historii linii lotniczej Enter Air. Po raz pierwszy załoga składała się wyłącznie z kobiet!

Wyjątkowym lotem w mediach społecznościowych pochwaliła się linia Enter Air.

Taki dzień, jak wczorajszy, nie zdarza się często w lotnictwie. W Enter Air taki lot był pierwszym, kiedy to rejs wykonała siedmioosobowa damska Załoga pod dowództwem kpt. Katarzyny Kapitan. 👩🏼‍✈️

Jak podaje portal „Rynek Lotniczy”,

Lot pod dowództwem kpt. Katarzyny Kapitan odbył się samolotem SP-ESB na trasie Warszawa – Hurghada (ENT7149) oraz na trasie powrotnej (ENT7150). Był to pierwszy rejs Enter Air obsługiwany przez całkowicie kobiecą załogę. Oprócz kapitan wzięły w nim udział pierwsza oficer Magdalena Tubylewicz oraz załoga szefowej pokładu Zuzanny Pniewskiej w składzie: Karolina, Katarzyna, Zuzanna i Aleksandra, które zajęły się bezpieczeństwem i komfortem pasażerów.

(…) Instytucją która monitoruje oraz promuje obecność kobiet za sterami samolotów jest International Society of Women Airline Pilots. Według danych stowarzyszenia obecnie jedynie 5,8% pilotów cywilnych na świecie stanowią kobiety.

Internauci kibicują lotniczej załodze.

 • Super Dziewczyny ✈️❤️ Ilu startów, tylu lądowań 💗
 • Lecieliśmy z Warszawy lot 7149. Hamowanie w Hurgadzie jak na ręcznym 😀 cieszę się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Gratulacje!
 • Z Panią Kasią leciałem do Hurgady. Super lot 🥰
 • Ukłony dla naszych wniebowziętych Pań: za profesjonalizm i uśmiech 😉
 • Czad!!! Tak trzymać i oby było ich więcej…
Tags:
kobietypodróż
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

 • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
 • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
 • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
 • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
 • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
 • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail