Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 21/02/2024 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Ołena Zełenska w poruszających słowach prosi: Nie przyzwyczajacie się do wojny!

Ołena Zełenska

olenazelenska.official | Facebook

Redakcja - 29.03.22

Pierwsza dama Ukrainy podczas koncertu "Save Ukraine" powiedziała, że choć "nasze dzieci już przyzwyczaiły się do zasypiania przy dźwiękach wybuchów", my nie możemy się do tego przyzwyczaić.

Ołena Zełeńska podczas transmisji ogólnoświatowego koncertu „Save Ukraine”, zorganizowanego przez TVP World i transmitowanego w ponad 20 krajach, w przygotowanym wcześniej nagraniu prosiła, by „nie przyzwyczajać się do wojny”.

„Nie możecie przyzwyczajać się do wojny”

Jak mówiła pierwsza dama Ukrainy, „nasze dzieci już przyzwyczaiły się do zasypiania przy dźwiękach wybuchów”, ale my nie możemy się do tego przyzwyczaić. „Każdy dzień na wojnie jest jak całe życie” – powiedziała.

W XXI wieku Europa nie może przyzwyczaić się do wojny, do tego, że dzieci zasypiają przy odgłosie pocisków i nie wiedzą, czy jutro będą żyły. Nie możecie przyzwyczajać się do masowych grobów, w które zamieniły się spokojne miasta. Wojna na Ukrainie to wojna na progu waszego domu” – dodała żona prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

„Przyjęliście nasz ból jak swój”

Prosiła, by „pozostać po stronie pokoju i ludzkości”, bo wtedy „zwycięstwo Ukrainy będzie waszym zwycięstwem”.

Słowa, w których zwróciła się do międzynarodowej publiczności, opublikowała także na swoim profilu na Instagramie. „Maraton dla Ukrainy zgromadził światowe i ukraińskie gwiazdy. Nasz kraj naprawdę zjednoczył cały świat” – napisała.

Zełenska podziękowała za wsparcie i pomoc humanitarną, która dociera na Ukrainę z całego świata. Podziękowała także za przyjęcie ukraińskich uchodźców. „Dziękuję wszystkim naszym przyjaciołom, którzy przyjęli nasz ból jak swój” – napisała.

I dodała, że „Ukraina jest teraz zjednoczona z całym światem”, a Ukraińcy czują, że walczą „o pokój nie tylko dla siebie, ale dla całego świata”. „To dobrze, że świat to rozumie” – powiedziała.

View this post on Instagram

A post shared by Olena Zelenska (@olenazelenska_official)

Tags:
Ukrainawojna
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail