Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 28/11/2022 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Dzieci w Ukrainie rodzą się w schronach, przy dźwięku bomb. Policjantka z Wałcza szyje im wyprawki

Policjantka szyje wyprawki dla dzieci z Ukrainy

Redakcja - 09.03.22

Dzieci w czasie wojny nie przychodzą na świat w szpitalnych salach czy domowym zaciszu. Rodzą się w schronach albo piwnicach. Często na oczach obcych ludzi. Dorota Samusionek-Rychlicka, policjantka z Wałcza, postanowiła choć odrobinę ułatwić im i ich mamom te trudne początki.

Dorota Samusionek-Rychlicka z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu na co dzień przyjmuje zawiadomienia pokrzywdzonych, przesłuchuje sprawców wykroczeń, świadków. Po godzinach pomaga rodzicom, którzy stracili swoje dzieci.

Od 5 lat jest bowiem wolontariuszką fundacji „Tęczowy Kocyk”. W jej ramach szyje maleńkie rożki i czapeczki dla dzieci, które przedwcześnie zmarły – w wyniku poronień, wad letalnych, przedwczesnych narodzin czy hiperwcześniactwa. Chce, by rodzice mogli się z dziećmi godnie pożegnać.

Teraz postanowiła wesprzeć noworodki, które przychodzą na świat w Ukrainie, w wojennych warunkach. Szyje dla nich kołderki, poduszeczki, czapeczki, rożki.

Jak czytamy na Facebooku wałeckiej policji:

Pomagać lubi od zawsze. To bezinteresowne pomaganie sprawia, że czuje się potrzebna i koncentruje się na byciu coraz lepszą. Uważa, że dzięki temu dostrzega wokół więcej dobra. Swoim pomaganiem nie pochwaliła się nikomu. O inicjatywie funkcjonariuszki koledzy dowiedzieli się przypadkowo.


Jesteśmy dumni z naszej koleżanki. Jest wspaniałym przykładem do naśladowania.

Tags:
pomocUkrainawojna
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail