Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 20/05/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

Serial „Władca Pierścieni” ma być przyjazny rodzinie. Zobacz pierwszy zwiastun!

LORD OF THE RINGS

Amazon Studios

Zelda Caldwell - 20.02.22

Fani powieści J.R.R. Tolkiena odetchnęli z ulgą. Serial „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” ma nie obfitować w sceny seksu i przemocy. Zwiastun budzi jednak dyskusje wśród fanów.

Nowa serial „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” opiera się na dziełach literackich J.R.R. Tolkiena, ale opowiada o wydarzeniach wcześniejszych niż te przedstawione we Władcy Pierścieni czy Hobbicie. Premiera serialu na Amazonie zaplanowana jest na 2 września. Emitowanych będzie pięć sezonów, których produkcja kosztowała miliard dolarów!

Władca Pierścieni bez nagości?

News podany przez Vanity Fair wydaje się kłaść kres plotkom, że serial obfituje w sceny seksu i przemocy. Takie obawy pojawiły się bowiem wśród fanów, gdy podano informację, że współproducentem serialu będzie Bryan Cogman, który pracował przy Grze o tron.

Później pojawiła się wiadomość o zatrudnieniu przez twórców serialu, Patricka McKay’a i JD Payne’a „koordynatorów intymności”. Mieli zadbać o komfort aktorów podczas odgrywania filmowych scen nagości. Wtedy fani twórczości Tolkiena wystosowali petycję na Change.org, w której wezwali Amazon, by serial nie zawierał scen nagości i przemocy.

Tolkien był wierzący!

Pod petycją uzbierano ponad 54 600 podpisów. Protestujący wezwali twórców seriali do wzięcia pod uwagę chrześcijańskiej wiary Tolkiena:

Amazon Prime pracując nad serialem „Władca Pierścieni” zatrudnił „koordynatorów intymności”. Mają czuwać, by aktorzy odgrywający intymne sceny czuli się komfortowo. A przecież dzieło Tolkiena jest pełne chrześcijańskiej symboliki! On sam był głęboko wierzącym katolikiem. Nie potrzeba w serialowej interpretacji jego dzieła epatować nieuzasadnioną nagością. Świat stworzony przez Tolkiena zawsze był przyjazny dla RODZINY… NIECH TAKI POZOSTANIE!

Serial Władca Pierścieni dla każdego

Wydaje się, że głosy składających petycję zostały wysłuchane. McKay powiedział Vanity Fair, że nowy serial będzie przyjazny rodzinie.

Celem, jak zadeklarował, było „wyprodukowanie serialu dla wszystkich, dla dzieci w wieku kilkunastu lat, nawet jeśli czasami będą musiały naciągnąć koc na oczy, gdy niektóre sceny będą zbyt przerażające”. W produkcji ma być zachowany klimat, jaki Tolkien opisywał w swoich książkach. McKay stwierdził:

To produkcja momentami przerażająca, niekiedy bardzo intensywna, innym razem nieco polityczna, czasami dość wyrafinowana. Ale jest też krzepiąca, afirmująca życie i optymistyczna. Jest o przyjaźni, braterstwie i słabszych, którzy przezwyciężają wielką ciemność.

Co na to fani Tolkiena?

Ciekawe są komentarze, jakie piszą fani po zobaczeniu pierwszego zwiastuna. Znajdują się m.in. takie opinie:

Zobaczymy fascynującą mieszankę pałacowych intryg, magii, wojen i mitologii. Będzie też mnóstwo tajemnic (…). Niektóre postacie, znane widzom, zaintrygują tym, jak rozwiną się ich legendarne losy. Jeszcze bardziej wciągające będą nowe charaktery, bo trudno odgadnąć, jakie będzie ich przeznaczenie.

Tags:
filmwiara
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail