Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 23/05/2024 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

„Moja mama znowu widzi!”. 6 świadectw uzdrowień za wstawiennictwem bł. ks. Bronisława Markiewicza

BRONISŁAW MARKIEWICZ

Kamil Szumotalski/ALETEIA

Dwumiesięcznik "Któż jak Bóg" - 29.01.22

Księga świadectw i intencji pełna jest tego rodzaju relacji. Zobaczmy kilka z nich:

29 stycznia obchodzimy rocznicę śmierci bł. ks. Bronisława Markiewicza. Dzień później zaś liturgiczne wspomnienie tego wielkiego wychowawcy młodzieży z Miejsca Piastowego. Do jego sanktuarium pod Krosnem ściągają pielgrzymi nie tylko z Podkarpacia, ale i z całej Polski.

Zazwyczaj proszą oni bł. ks. Markiewicza o wstawiennictwo w intencji uzdrowienia swojego i bliskich z choroby alkoholowej bądź przezwyciężenia problemów wychowawczych z dziećmi. Czasem jednak pielgrzymi przybywają również po to, by wybłagać uzdrowienie z fizycznych dolegliwości.

Wielu z nich wraca później, by podziękować założycielowi zgromadzenia michalitów za wyproszone przez niego łaski. Miejstecka księga świadectw i intencji pełna jest tego rodzaju relacji. Zobaczmy kilka z nich:

Świadectwa zostały pierwotnie opublikowane w numerach 3 i 4/2012 dwumiesięcznika „Któż jak Bóg” (www.kjb24.pl). Być może któreś z nich, po potwierdzeniu przez medycynę, posłuży niegdyś w procesie kanonizacyjnym bł. ks. Bronisława Markiewicza. Zachęcamy naszych czytelników do modlitwy w tej intencji.

Wszechmogący wieczny Boże, który czynisz ludzi narzędziem Twej niewyczerpanej dobroci, pokornie Cię prosimy o kanonizację Twojego sługi, błogosławionego Bronisława, kapłana, za jego troskę o zbawienie bliźnich, a zwłaszcza dzieci opuszczonych. Udziel nam za jego wstawiennictwem łaski (…), o którą niegodni Cię prosimy. Amen.

Tags:
świadectwouzdrowienie
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail