Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 03/10/2023 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

„Moja mama znowu widzi!”. 6 świadectw uzdrowień za wstawiennictwem bł. ks. Bronisława Markiewicza

BRONISŁAW MARKIEWICZ

Kamil Szumotalski/ALETEIA

Dwumiesięcznik "Któż jak Bóg" - 29.01.22

Księga świadectw i intencji pełna jest tego rodzaju relacji. Zobaczmy kilka z nich:

29 stycznia obchodzimy rocznicę śmierci bł. ks. Bronisława Markiewicza. Dzień później zaś liturgiczne wspomnienie tego wielkiego wychowawcy młodzieży z Miejsca Piastowego. Do jego sanktuarium pod Krosnem ściągają pielgrzymi nie tylko z Podkarpacia, ale i z całej Polski.

la suite aprés cette publicité

Zazwyczaj proszą oni bł. ks. Markiewicza o wstawiennictwo w intencji uzdrowienia swojego i bliskich z choroby alkoholowej bądź przezwyciężenia problemów wychowawczych z dziećmi. Czasem jednak pielgrzymi przybywają również po to, by wybłagać uzdrowienie z fizycznych dolegliwości.

la suite aprés cette publicité

Wielu z nich wraca później, by podziękować założycielowi zgromadzenia michalitów za wyproszone przez niego łaski. Miejstecka księga świadectw i intencji pełna jest tego rodzaju relacji. Zobaczmy kilka z nich:

la suite aprés cette publicité

Świadectwa zostały pierwotnie opublikowane w numerach 3 i 4/2012 dwumiesięcznika „Któż jak Bóg” (www.kjb24.pl). Być może któreś z nich, po potwierdzeniu przez medycynę, posłuży niegdyś w procesie kanonizacyjnym bł. ks. Bronisława Markiewicza. Zachęcamy naszych czytelników do modlitwy w tej intencji.

la suite aprés cette publicité

Wszechmogący wieczny Boże, który czynisz ludzi narzędziem Twej niewyczerpanej dobroci, pokornie Cię prosimy o kanonizację Twojego sługi, błogosławionego Bronisława, kapłana, za jego troskę o zbawienie bliźnich, a zwłaszcza dzieci opuszczonych. Udziel nam za jego wstawiennictwem łaski (…), o którą niegodni Cię prosimy. Amen.

Tags:
świadectwouzdrowienie
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail