Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 23/06/2024 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Z boiska do seminarium! Gracz amerykańskiego futbolu przekazał zaskakującą wiadomość

Landry Weber

JAMIE SQUIRE | GETTY IMAGES NORTH AMERICA | AFP

Landry Weber w stroju z numerem 12.

Cerith Gardiner - 16.01.22

Teraz Landry będzie przygotowywał się do oddawania chwały Bogu, kiedy pójdzie nową ścieżką, niezbyt popularną wśród młodych ludzi w dzisiejszych czasach.

Z boiska do seminarium

W trakcie niedawnego meczu Tom Hart ogłosił, że skrzydłowy drużyny Uniwersytetu Kansas State, Landry Weber, będzie dołączał do stanu duchownego, jak tylko zakończy się jego kariera studenta.

Tym newsem podzielił się Darren Rovell na Twitterze, gdzie napisał, że w życiu nie słyszał takiego tekstu podczas meczu. Jednakże ta wiadomość nie jest aż tak zaskakująca, kiedy wie się trochę więcej o sportowych i rodzinnych korzeniach Landry’ego…

Ten 23-latek pochodzi z rodziny sportowców. Jego ojciec, Stan, grał w football w Kansas State, a jego starszy brat, Stanton, grał w drużynie Wildcats. Jego siostra, McKenzi, dostała stypendium siatkarskie Uniwersytetu Kansas State w tym samym czasie, kiedy Landry otrzymał swoje.

W rezultacie rodzina została mocno doinwestowana w zakresie czynienia postępów w sporcie i zachęcali się do tego nawzajem przez lata. Co jest szczególnie piękne, to to, że zwłaszcza rodzeństwo ma dla siebie nawzajem wyłącznie podziw – na boisku i poza nim.

Człowiek godny podziwu

„Jest niesamowicie wnikliwy, bystry, pracowity, zawsze robi to, co należy, troszczy się o innych, po prostu jest cudowną osobą”, podzielił się Stanton z gazetą „The Collegian” z Uniwersytetu Kansas State, kiedy mówił o Landrym.

Zostało to powtórzone przez głównego trenera drużyny, Chrisa Kliemana, który zauważył:

„On robi wszystko dobrze [także] poza boiskiem: w społeczności, w klasie, i to robi wrażenie na młodych zawodnikach. Mogą zobaczyć, że ciężka praca może być bardzo satysfakcjonująca zarówno na boisku, jak i poza nim”.

Poniższa urocza anegdotka siostry Landry’ego, McKenzi, da nam być może nieco więcej wglądu w charakter przyszłego seminarzysty:

„Ja i Landry dostaliśmy stypendia tego samego dnia. Zadzwoniłam do niego, bo świrowałam, byłam podekscytowana. Dzwonię, a on mówi: McKenzi, to super! Musimy iść na lody, i cieszył się ze mną przez jakieś 15 minut. To było wspaniałe”.

Bóg ma plan

Jednak McKenzi była zupełnie nieświadoma faktu, że jej brat również otrzymał stypendium, i kiedy zapytała go, dlaczego jej nie powiedział, odrzekł po prostu: „Nie chciałem odbierać ci twojej radości”.

Cóż, teraz Landry będzie przygotowywał się do oddawania chwały Bogu, kiedy pójdzie nową ścieżką, niezbyt popularną wśród młodych ludzi w dzisiejszych czasach. Jest to decyzja, w której również będzie wspierany przez swoją rodzinę.

Stanton kilka miesięcy temu, prawdopodobnie nieświadomy przyszłych planów swojego brata w tamtym momencie, powiedział: „Zawsze mówimy, że Bóg ma plan, który zawsze jest lepszy niż nasz, więc jestem bardzo ciekawy, jaki będzie jego ciąg dalszy dla Landry’ego”.

Tags:
rodzinaseminariumsport
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail