Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 02/03/2024 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

Dzień dobry, tu Bóg! [czwartek, 23 grudnia]

DZIEŃ DOBRY, TU BÓG

Ester_K | Shutterstock

Redakcja - 23.12.21

Dziś Małgosia opowiada o tym, jak podczas pewnych rekolekcji, gdy przechodziła bardzo trudny czas, niespodziewanie podczas mszy pomyliła ławki w kościele. A tam, na ławce, zobaczyła „przypadkowy” napis…

Adwent

Wstajesz i wiesz, że Bóg jest po twojej stronie. Na śniadanie zadajesz sobie pytanie o sens tego wszystkiego, pytasz „czy dam sobie radę?”, a On wyciąga do Ciebie rękę i mówi: Nie przejmuj się, to Ja cię dziś poprowadzę przez trudy życia. Więcej, pokażę ci światło, piękno i nadzieję.

Nie jesteśmy „telewizją śniadaniową”, ale w Adwencie 2021 roku przyślemy ci każdego ranka „na śniadanie” porcję duchowej strawy. Tu znajdziesz Boga, który jest bliski, który nie gardzi naszą szarą codziennością i działa poprzez najmniej spodziewane wydarzenia. Czytaj, kochaj i żyj bardziej!

CYTATY O PRZEBACZENIU

Opowiem ci, jak w moim życiu zadziałał Bóg

Miałam osiemnaście lat i byłam w wielkim dołku. Przeciążona sytuacją w domu, która przerastała moje siły. W surowej, wymagającej szkole. Największe wsparcie znajdowałam we wspólnocie młodzieżowej i w wierze, która dawała mi siły, niczym sekretne światełko.

Podczas wakacyjnych rekolekcji jednak i ta wiara zaczęła się chwiać. A może po prostu mój system przestał nadążać za tym przeciążeniem i zaczął pod nim pękać. Utrwalał się we mnie obraz świata, w którym nikt się mną nie przejmuje. Wszyscy natomiast wymagają rzeczy, którym nie jestem w stanie już sprostać. Było mi ogromnie trudno z myślą, że moje wewnętrzne światełko gaśnie.

Kiedy szłam do Komunii podczas rekolekcyjnej mszy, pomyślałam: „Jezu, to niemożliwe, żebyś przychodził osobiście do mnie, skoro przychodzisz do wszystkich”.

Gdy wracałam na swoje miejsce, pomyliły mi się ławki. Uklękłam i zobaczyłam przed sobą wyryty jakimś ostrym narzędziem napis: „GOSIA”. Moje imię. Znane mu i wyryte na obu Jego dłoniach. Wyszeptane osobiście.

Małgosia

Tags:
Dzień dobry tu Bógświadectwo
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail