Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 08/12/2022 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Dwoje dzieci, ukrytych z Biblią w wannie, przetrwało tornado. „Bóg ma coś dla nas w zanadrzu!”

CLARA LUTZ

Clara Maye | Facebook | Fair Use

Zelda Caldwell - 22.12.21

Babcia ukryła dwoje swoich wnucząt w wannie na chwilę przed tym, jak mordercza trąba powietrzna zburzyła ich dom.

Dwójka niemowląt z Kentucky (USA) przetrwała niszczące tornado dzięki szybkiej reakcji swojej babci. Gdy burza uderzyła w ich dom w hrabstwie Hopkins, Clara Lutz umieściła dwoje swoich wnucząt w wannie, przykryła je kocem i poduszką, a obok nich umieściła Biblię.

Dzięki jej zachowaniu 15-miesięczny Kaden i 3-miesięczny Dallas, którymi kobieta się zajmowała, przetrwali burzę, jaka zrównała z ziemią dom Clary.

Poczułam dudnienie, poczułam, że dom się trzęsie. Następne, co pamiętam, to że wanna się uniosła i wypadła mi z rąk. Nie mogłam się utrzymać. Krzyknęłam: „O mój Boże!– relacjonowała Lutz w rozmowie z 14 News. Kobieta dodała, że gdy tornado wyrwało wannę z jej wnukami z jej rąk, modliła się, by chłopcy się odnaleźli.

Szukałam tej wanny wszędzie, nie miałam pojęcia, gdzie są moje wnuki. Powtarzałam jedynie: „Panie, proszę, przyprowadź te dzieci bezpiecznie z powrotem do mnie. Proszę, błagam Cię – opowiadała kobieta.

Gdy tornado ustąpiło, ratownicy odnaleźli odwróconą do góry nogami wannę. Przebywający w niej chłopcy nie odnieśli żadnych obrażeń. Zaproszono mnie do samochodu szeryfa i chwilę później funkcjonariusze przynieśli mi Kadena i Dallasa – relacjonuje Lutz.

PODOBA CI SIĘ TEN TEKST

Tornado, które 10 i 11 grudnia przetoczyło się przez stany Kentucky, Arkansas, Missouri, Illinois i Tennessee, spowodowało śmierć co najmniej 89 osób. Najwięcej ofiar, 76, odnotowano w stanie Kentucky.

Tags:
bibliadzieci
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!