Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 25/02/2024 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

Dzień dobry, tu Bóg! [niedziela, 19 grudnia]

DZIEŃ DOBRY, TU BÓG

Savanevich Viktar | Shutterstock

Redakcja - 19.12.21

Wiecie co to jest God-Incidence? Małgosia daje dziś świadectwo, które dobrze wyjaśnia znaczenie tego wyrażenia, a także opisuje, jak Bóg realnie i namacalnie działa w naszym życiu.

Adwent

Wstajesz i wiesz, że Bóg jest po twojej stronie. Na śniadanie zadajesz sobie pytanie o sens tego wszystkiego, pytasz „czy dam sobie radę?”, a On wyciąga do Ciebie rękę i mówi: Nie przejmuj się, to Ja cię dziś poprowadzę przez trudy życia. Więcej, pokażę ci światło, piękno i nadzieję.

Nie jesteśmy „telewizją śniadaniową”, ale w Adwencie 2021 roku przyślemy ci każdego ranka „na śniadanie” porcję duchowej strawy. Tu znajdziesz Boga, który jest bliski, który nie gardzi naszą szarą codziennością i działa poprzez najmniej spodziewane wydarzenia. Czytaj, kochaj i żyj bardziej!

CYTATY PIOTRA JERZEGO FRASSATIEGO

Opowiem ci, jak w moim życiu zadziałał Bóg

Było to kilka miesięcy po narodzinach naszego trzeciego dziecka. Bardzo potrzebowałam wrócić do terapii stresu pourazowego, powstałego w wyniku traumy, ale nie miałam z kim zostawić synka. Mąż chodził do pracy, dziadkowie nie byli dostępni.

Mądry ksiądz z wrocławskiego duszpasterstwa MOST, który mnie wtedy spowiadał, prosił usilnie, bym nie zaniechała terapii. Mój mąż jednak nie wyobrażał sobie, że naszym maluchem zajmie się „ktoś obcy”, czyli opiekunka. Pomyślałam, że jestem w sytuacji bez wyjścia.

Zamieściłam ogłoszenie na portalu dla szukających niani. Gdy spotkaliśmy z przesympatyczną dziewczyną, która na nie odpowiedziała, okazało się, że mamy niezwykły God-Incidence – Boży zbieg okoliczności.

Jej babcia i babcia mojego męża były bliskimi przyjaciółkami z sąsiednich wsi. A gdy zapytałam, gdzie mogę w mieście przywieźć do niej dziecko, okazało się, że wynajmuje mieszkanie… naprzeciwko gabinetu, gdzie przyjmowała moja terapeutka…

I tak On stanął po mojej stronie!

Małgosia

Modlitwa dla ciebie i cytat z Biblii dla ciebie

Tags:
Dzień dobry tu Bógpomocświadectwo
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail