Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 31/03/2023 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Życzenia świąteczne: gotowe teksty i kartki do pobrania

KARTKI NA BOŻE NARODZENIE

Arthur Bargan | Shutterstock

Redakcja - 14.12.21

Przygotowaliśmy dla was propozycje świątecznych życzeń dla rodziny, znajomych i przyjaciół. Możecie przepisać je na wybrane przez siebie kartki albo od razu pobrać (za darmo!) nasze grafiki.

To prosty gest, ale bardzo wiele znaczy. Świąteczne życzenia sprawiają radość naszym najbliższym, a nam uświadamiają, jak wielu mamy wokół siebie ludzi, których powinniśmy śpieszyć się kochać.

Wersja dla ludzi „starej daty”:

Może w tym roku, zamiast w pośpiechu wysyłać świąteczne SMS-y, poszukasz prawdziwych kartek i napiszesz życzenia, które będą dla adresatów prawdziwym prezentem? Podziel się myślą, ciepłem, miłością, a przede wszystkim radością z Bożego Narodzenia. I nie zapomnij włożyć do koperty z kartką opłatka.

Jeśli brakuje ci pomysłów, jakimi słowami zapełnić kartki, skorzystaj z naszych propozycji!

Opcja dla internetowych surferów:

Jeśli zdecydowanie bardziej przemawia do ciebie opcja przesłania przyjaciołom pięknej grafiki, nie martw się – wychodzimy ci naprzeciw!

Poniżej możesz zobaczyć i pobrać nasze gotowe kartki:

Życzenia na Boże Narodzenie

1.

Przyszedł, aby pomóc nam żyć: żeby poprzez naszą małość, podłość, nędzę, poprzez chęć prześlizgnięcia się przez świat w wygodzie i spokoju potrafiła się przebić nasza wspaniałość; żebyśmy, mali spryciarze, potrafili rzucić na szalę służby Dobru – siebie samych.

ks. Mieczysław Maliński

Niech te święta będą dla Was czasem pełniejszego wejścia w tajemnicę Bożej miłości, która przyszła do nas w ubóstwie betlejemskiej stajni. Niech będą dla Was błogosławionym czasem radości i pokoju, który rozlewa się na wszystkie osoby, z którymi będziecie się spotykać.

2.

O Panie, Ty mnie kochasz do tego stopnia, że narażając swoją chwałę, przyszedłeś do nas jako człowiek całkowicie bezsilny, ale wszechpotężny Miłością.

Michael Quoist

Niech te święta będą czasem zachwytu nad Bożą miłością i umiejętności otwarcia się na nią.

Boże Narodzenie – otwórz serce na radość!

3.

Jeśli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym.

Jan Paweł II

Życzymy Wam, byście w te święta dostrzegli zachwyt Pana Boga nad Wami. Niech Nowonarodzony pomnaża Waszą radość i wlewa w Wasze serca żywą nadzieję.

4.

Maryja pokazuje, że wiara zaczyna się od przyjęcia obietnicy Bożej – czyli od tego, co wydaje się niemożliwe.

bp Grzegorz Ryś

Niech w tę wyjątkową noc Wasze serca będą otwarte na głos anioła zwiastującego radość wielką – narodził się Mesjasz, nasz Zbawiciel! Idąc za wzorem Maryi, pozwólcie, by Bóg zamieszkał w Was, urzeczywistniając tajemnicę betlejemską w każdym dniu Waszego życia.

5.

Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.

Matka Teresa

Życzę Ci, żeby to Boże Narodzenie było czasem miłości – do tych, którzy są blisko i tych, z którymi tak wiele nas dzieli.

Święta – czas przebaczenia

6.

Przebaczaj tym, którzy czasem nie mówią ludzkim głosem. Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi.

kard. Stefan Wyszyński

Niech te święta będą czasem przebaczenia i dawania drugich szans. Czasem wyciągniętych po długiej przerwie dłoni i rozpoczynania od nowa.

7.

Pomódlmy się w noc betlejemską, w Noc Szczęśliwego Rozwiązania. By wszystko nam się rozplątało, węzły, konflikty, powikłania. Oby się wszystkie trudne sprawy porozkręcały jak supełki. Własne ambicje i urazy zaczęły śmieszyć jak kukiełki.

ks. Jan Twardowski

Niech w te święta, w które rodzi się Maleńka Miłość, Wasze serca będą zdolne do przebaczania. Niech potrafią słuchać, dostrzegać i doceniać.

8.

Niech święta Bożego Narodzenia przyniosą Wam pokój, radość, miłość i nadzieję. Niech będą czasem przebaczenia, oderwania się od zmartwień i nowego początku. Spędźcie je w spokoju, ciepłej, rodzinnej atmosferze.

podoba.gif

Boże Narodzenie – czas nadziei

9.

Na te święta życzymy Wam otwartości serca i doświadczenia, że Bóg jest z nami. Niech ta cudowna obecność będzie źródłem radości, pokoju w sercu i nadziei, bo „dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych”.

10.

Gdyby każda noc w naszym życiu mogła być jak noc Bożego Narodzenia, rozjaśniona światłem wewnętrznym…

brat Roger

Abyśmy wędrując za światłem betlejemskiej gwiazdy, sami stawali się światłem dla innych. Pozwólmy, żeby Bóg nas kochał i uczmy się kochać tak, jak On nas nauczył. Błogosławionych świąt!

11.

Niech to Boże Narodzenie przyniesie nam nową nadzieję na życie bardziej, na uważniejsze miłowanie innych i mądrzejsze – siebie. Bo „kto kocha – małe temu ogromnieje i lada promyk zolbrzymia nadzieję” (C.K. Norwid).

Tags:
adwentBoże Narodzenie
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail