Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 30/03/2023 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

Dzień dobry, tu Bóg! [niedziela, 12 grudnia]

Opowiem-Ci-grafika.png

Archiwum prywatne

Redakcja - 12.12.21

Dziś Julia opowiada o tym, jak poznała kogoś, z kim „zaiskrzyło", ale nie wiedziała, co dalej zrobić z tą relacją. Pewnego razu trafiła do gościnnego pokoju, którego patronką jest św. Scholastyka. I tu niespodziewanie pojawia się Boże działanie…

Adwent

Wstajesz i wiesz, że Bóg jest po twojej stronie. Na śniadanie zadajesz sobie pytanie o sens tego wszystkiego, pytasz „czy dam sobie radę?”, a On wyciąga do Ciebie rękę i mówi: Nie przejmuj się, to Ja cię dziś poprowadzę przez trudy życia. Więcej, pokażę ci światło, piękno i nadzieję.

Nie jesteśmy „telewizją śniadaniową”, ale w Adwencie 2021 roku przyślemy ci każdego ranka „na śniadanie” porcję duchowej strawy. Tu znajdziesz Boga, który jest bliski, który nie gardzi naszą szarą codziennością i działa poprzez najmniej spodziewane wydarzenia. Czytaj, kochaj i żyj bardziej!

CYTATY O MIŁOŚCI

Opowiem ci, jak w moim życiu zadziałał Bóg

Latem poznałam kogoś, między nami „zaiskrzyło” i spotykaliśmy się do jesieni. Jednak nasze skomplikowane charaktery i dawne zranienia sprawiały, że ta relacja była bardzo trudna, a my oboje nie wiedzieliśmy, co dalej z nią robić. Czy jeszcze dawać sobie szansę, czy trzeba po prostu odpuścić, pożegnać się na zawsze?

Wielokrotnie powierzałam ten temat Bogu w modlitwie. Wiele nad tym rozmyślałam, rozmawiałam o tym z przyjaciółmi, ale rozwiązanie nie przychodziło.

Mając parę wolnych dni w pracy, wybrałam się w samotną, czysto wypoczynkową podróż, a nocowałam w domu gościnnym w pewnym zakonie. Gdy dostałam klucz do pokoju, okazało się, że mieszkam u św. Scholastyki.

Przy drzwiach wisiały informacje o niej, a ostatnie zdanie brzmiało: „Św. Scholastyka jest patronką dobrych rozmów„. Przeczytawszy to, poczułam nagły spokój w sercu. Po prostu wiedziałam, że rozmowa z tym chłopakiem po moim powrocie będzie dobra, a podjęta decyzja słuszna.

Julia K.

Modlitwa dla ciebie i cytat z Biblii dla ciebie

Tags:
Dzień dobry tu Bógkomunikacjamodlitwazwiązek
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail