Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 30/05/2024 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Tego nie da się zapomnieć – nigdy nie widziałem tak wielu skórzanych kurtek, ciężkich butów i tatuaży na mszy

martin golob maša za motoriste

Sergej Semibratov. Štefan Vogler

Martin Golob - 07.11.21

Dostałem kolejne potwierdzenie: nie oceniaj po pozorach, wielkie serce może być ukryte pod byle jakim płaszczem (lub skórzaną kurtką w tym przypadku). Modlitwa czyni nas ludźmi.

Pozwólcie mi przeżyć to jeszcze raz i podzielić się z wami wydarzeniem, które głęboko dotknęło mojego serca.

W jedną z ostatnich niedziel ktoś mnie odwiedził. Była to niezapomniana wizyta. Ponad stu motocyklistów przyjechało do mojej parafii i razem modliliśmy się za ich zmarłych przyjaciół i kolegów z pracy. Zjechali się z całego kraju, nie mogliśmy chyba bardziej różnić się od siebie, a mimo to, w mocy modlitwy i pamięci o drogich nam zmarłych, staliśmy się jednością.

Motocykliści razem przed Jezusem

Msza święta była tego najlepszym świadectwem. Nigdy nie widziałem tak wielu skórzanych kurtek, ciężkich butów i tatuaży w moim kościele. Nie da się opisać, jak wspaniale Ojcze nasz odbijało się echem od ścian świątyni. W pamięci mam dużego gościa, ważącego ponad 100 kg, z gęstą brodą i mnóstwem tatuaży, jak starannie klękał przed Jezusem.

Dostałem kolejne potwierdzenie: nie oceniaj po pozorach, wielkie serce może być ukryte pod byle jakim płaszczem (lub skórzaną kurtką w tym przypadku). Modlitwa czyni nas ludźmi. Modlitwa jest łącznikiem pomiędzy nami a naszymi bliskimi, którzy odeszli. W listopadzie obchodzimy dwa ważnie święta: uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny – nie zapominajmy, że dołączymy do naszych zmarłych za jakiś czas.

PS Serdeczne podziękowania Stefanowi Voglerowi za piękne zdjęcia.

Obejrzyj poniższy pokaz slajdów, aby zobaczyć więcej zdjęć z tej niezapomnianej, inspirującej mszy:

Tags:
mężczyznamodlitwapasja
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail