Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 05/06/2023 |
Aleteia logo
For Her
separateurCreated with Sketch.

Miss Wenezueli: Świętym, któremu oddaję się w opiekę, jest cieśla

AMANDA DUDAMEL, MISS WENEZUELI

@amandadudamel | Instagram

Katolicka Agencja Informacyjna - 06.11.21

Amanda Dudamel kilka dni temu została uznana za najpiękniejszą kobietę Wenezueli. Będzie reprezentować latynoski kraj w rywalizacji o tytuł Miss Universe 2022.

„Świętym, któremu oddaję się w opiekę, jest cieśla i opiekun rodziny – św. Józef. Jego kult wpoiła mi babcia. Moja mama urodziła się 19 marca, w poświęconym mu dniu. Ja sama zawsze noszę przy sobie jego wizerunek, mały szkaplerzyk. W dniu wyborów wzdychałam do mojego patrona i miałam jego obrazek w mojej torebce” – powiedziała nowa miss na konferencji prasowej zorganizowanej i prowadzonej za pośrednictwem platformy Zoom przez telewizję Venevision.

Amanda Dudamel ma 21 lat. Jest bioanalityczką i modelką. Jej ojciec Rafael Dudamel był przez długi czas trenerem wenezuelskiej kadry narodowej w piłce nożnej, popularnie nazywanej „Vinotinto”.

Amanda Dudamel – najpiękniejsza?

Na pytanie, czy jest najpiękniejsza, odpowiedziała, że nie. Przyznała, że „na pewno nie dla wszystkich i na pewno są ładniejsze i zgrabniejsze niż ona”. „Ale pewnie są też brzydsze” – dodała.

„Ja tylko zostałam wybrana miss w konkursie piękności, do którego się zgłosiłam. Ale piękno to nie tylko ciało. Piękno człowieka polega też na pięknie jego wnętrza, na wrażliwości. Najważniejszy jest wyraz oczu. To w nich można dostrzec duszę drugiej osoby”.

Zaznaczyła też, że jej nazwisko stanowi dla niej wyzwanie, i to nie tylko dlatego, że jest córką byłego trenera kadry narodowej w piłce nożnej, ale także dlatego, że nosi je również znany wenezuelski dyrygent i muzyk Gustavo Dudamel, obecny dyrektor artystyczny Opery Paryskiej.

Przyznała, że ludzie nieraz pytają ją, czy jest z nim spokrewniona. Podkreśliła, że ma „wysoko zawieszoną poprzeczkę ze względu na nazwisko, ale lubi stawiać czoła wyzwaniom, które ją czekają”. Wskazała również, że to ją „motywuje, sprawia, że ​​naprawdę chce wyjść z domu i bić się z życiem. Chce pamiętać, jakie są jej korzenie”.

Działalność charytatywna Amandy Dudamel

Jako Miss Venezuela 2021 Amanda Dudamel zajmuje się także działalnością charytatywną. Rozpoczęła współpracę z marką Made in Petare, produkującą i sprzedającą torebki. Firma nawiązuje do Petare, czyli do (ogromnej) dzielnicy biedy w Caracas. Część swych dochodów przekazuje fundacji „Un par por un Sueño”, która zaopatruje w żywność stołówki dla dzieci w tej przeludnionej i biednej dzielnicy.

Na razie nie wiadomo, czy najpiękniejsza obecnie kobieta Wenezueli zdobędzie kolejną, siódmą koronę Miss Universe dla swojej ojczyzny. Należy pamiętać, że Wenezuela należy do krajów najczęściej nagradzanych w tym konkursie. Tytuły te zdobywały wcześniej Maritza Sayalero (1979), Irene Sáez Conde (1981), Bárbara Palacios (1986), Alicia Machado (1996), Dayana Mendoza (2008) i Stefanía Fernández (2009).

Warto też podkreślić, że Fernández jest urodzoną w Wenezueli wnuczką Polki. Potwierdziła ona polskie obywatelstwo i legitymuje się polskim paszportem, czyli można powiedzieć, że najpiękniejsze Wenezuelki są przyjezdne!

Justyna Zuń-Dalloul (KAI Caracas)/Caracas

Tags:
pięknoświadectwo
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail