Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 20/05/2024 |
Aleteia logo
Kościół
separateurCreated with Sketch.

Śpiew i modlitwa przed ikonami przyszłych błogosławionych. Czuwanie przed beatyfikacją [transmisja]

Pokój-i-radość-w-krzyżu-czuwanie-przed-beatyfikacją.png

Materiały prasowe

Redakcja - 10.09.21

Wydarzeniu będzie towarzyszyć schola pod kierownictwem Pawła Bębenka, cenionego autora wielu pieśni liturgicznych.

Czuwanie przed beatyfikacją

W niedzielę, 12 września Kościół w Polsce otrzyma dwoje nowych błogosławionych – matkę Elżbietę Różę Czacką i kardynała Stefana Wyszyńskiego.

„Matka Czacka i prymas Wyszyński – ich życie, myśl i dzieło – są dla naszego środowiska inspiracją i źródłem. Dlatego chcemy spotkać się w kościele św. Marcina na ul. Piwnej 9/11 w sobotę, 11 września, w wieczór przed uroczystościami beatyfikacyjnymi, by wspólnie przygotować się duchowo do tego wydarzenia” – czytamy w zapowiedzi.

O godzinie 19.00 nieszporami i pieśnią do Ducha Świętego rozpocznie się czuwanie modlitewne.

„Razem z duszpasterzami z kościoła św. Marcina – ks. Andrzejem Gałką i ks. Tomaszem Łukasiukiem – oraz scholą pod kierownictwem Pawła Bębenka, cenionego autora wielu pieśni liturgicznych, będziemy rozważać życie matki Czackiej i prymasa Wyszyńskiego. Chcemy ten czas poświęcić na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, rozważania, wspólny śpiew, modlitwę przed ikonami przyszłych Błogosławionych i ciszę” – piszą organizatorzy.

Czuwanie zakończy msza święta celebrowana według formularza niedzielnego. Wydarzenie organizuje wspólnota świętomarcińska. Będzie ono transmitowane online na kanale YouTube. Więcej informacji można znaleźć w wydarzeniu na Facebooku.

materiały prasowe/ks

Tags:
beatyfikacjakard. Stefan WyszyńskiRóża Czacka
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail