Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 31/03/2023 |
Aleteia logo
Sztuka i podróże
separateurCreated with Sketch.

Słynne stadiony noszące imiona świętych. Poznaj ciekawostki o nich!

SAN SIRO

Shutterstock

Paweł Gierech - 07.07.21

Imiona świętych noszą kościoły, klasztory, ale i… stadiony. W dobie Euro 2020/2021 warto przypomnieć sobie te najbardziej znane! A także związanie z nimi ciekawostki.

Pisaliśmy o bogactwie nazw geograficznych związanych ze świętymi. Wyrosłe z autentycznej wiary naszych przodków i chęci oddania wspólnot lokalnych w opiekę i wstawiennictwo patronów, stanowią świadectwo odwiecznych europejskich tradycji przenikania i wzajemnego wspierania się religii i kultury.

Stadiony noszące imiona świętych

Co ciekawe, tak jak od wezwań kościołów i klasztorów, pochodzi wiele nazw miejscowych, szczególnie we Francji, Hiszpanii i Włoszech, tak od nich często brały nazwę lokalne instytucje i budynki użyteczności publicznej – a także… stadiony. Podczas gdy śledzimy zmagania na Euro 2020/2021 warto przypomnieć sobie te najbardziej znane!

Kliknij w galerię zdjęć, by poznać stadiony noszące imiona świętych:

Tags:
święci
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail