Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 19/05/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

„Z każdą aborcją związany jest jakiś mężczyzna”. Pierwszy taki marsz pro-life

MEN'S MARCH PROLIFE

The Men's March | Facebook

Redakcja - 17.06.21

Blisko 300 mężczyzn w różnym wieku przeszło 12 czerwca ulicami Waszyngtonu w marszu przeciwko aborcji. „Każda aborcja rani kobietę, a mężczyzna bierze udział w każdej aborcji” – mówił ks. Stephen Imbarrato, współorganizator wydarzenia.

Od ledwie stawiających kroki dzieci, poprzez poruszających się na wózku inwalidzkim mężczyzn, aż po staruszków w słusznym wieku – pierwszy w historii „The March of Men” w stolicy USA przyciągnął wielu różnych uczestników. Cel był jeden i konkretny – mężczyźni mieli okazać swój przeciw wobec aborcji oraz „wezwać do zakończenia usankcjonowanego przez rząd codziennego masowego morderstwa”.

Z każdą aborcją związany jest jakiś mężczyzna. Mężczyźni są dużą częścią tego problemu. Już czas, aby wszyscy mężczyźni wzięli odpowiedzialność – można przeczytać na stronie internetowej wydarzenia.

Pochód rozpoczął się przed kliniką, w której dokonuje się aborcji w późnych miesiącach ciąży. Zwieńczony został natomiast tuż przed Białym Domem – siedzibą prezydentów Stanów Zjednoczonych.

Marsz mężczyzn przeciwko aborcji

Mężczyźni muszą wstać i stanąć w obronie kobiet, starać się chronić je przed zranieniem i oczywiście chronić najsłabszych, nasze dzieci – mówił podczas swojej przemowy ks. Stephen Imbarrato, współorganizator marszu.

Inny z aktywistów stojących za tym wydarzeniem, katolicki dziennikarz Jim Havens w rozmowie z „Life Site News” zwrócił się do młodych mężczyzn rozważających zabranie żon czy dziewczyn do kliniki aborcyjnej. Apelował, by „nie ulegali kłamstwu aborcji”:

Prawda jest taka, że ​​to dziecko już tu jest; to dziecko jest już nieskończenie cenne, tak jak ty, jak ta mama. Powiedz jej, że będziesz z nią, aby ją wspierać, aby wspierać to dziecko i bądź facetem!

Aborcja to jest sprawa mężczyzn

Każda aborcja rani kobietę, a mężczyzna bierze udział w każdej aborcji. Myślę, że przemysł aborcyjny i kultura śmierci chcą marginalizować mężczyzn i mówić im: „To nie twoja sprawa”  – tłumaczył swój punkt widzenia ks. Imbarrato.

Duchowny w swoim przemówieniu porównywał dzisiejszych mężczyzn do Adama, który obwiniał Ewę za zjedzenie zakazanego owocu w raju.

Ojciec, który żałuje, że pozwolił na aborcję

Głos zabrał także Jeff Joaquin – ojciec, który pozwolił na aborcję swojego dziecka. Przekonywał, że bardzo dziś tego żałuje, a mężczyźni, którzy podejmują taką decyzję, „nigdy nie będą w stanie uciec” od utraty swojego dziecka.

Innym z mówców był też Anthony Levantino, który w przeszłości przeprowadzał aborcje. Wyjaśniał, że ludzie muszą wiedzieć, że aborcje to „makabryczne procedury”.

To nie jest tylko jakiś embrion. To nie jest nawet jakieś dziecko. To jest twój syn lub córka, a jeśli jesteś mężczyzną, to bronisz swojego syna lub swoją córkę i wspierasz ich – mówił Levantino.

Kolejny Marsz Mężczyzn ma odbyć się 15 listopada br. w Baltimore, w stanie Maryland.

Źródło: Life Site News

Tags:
mężczyznapro-lifeUSA
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail